Prosadit se jako český umělec s anglickými texty je docela kumšt. Když se to ale podaří tak, jako se to daří Lenny, nastane dříve či později příležitost opravdu velké zahraniční spolupráce. Z takové spolupráce vzešel v prosinci singl Lithium, který produkoval Mike Shinoda, americký hudebník a jedna z tváří kapely Linkin Park.

Jako spoluautor je navíc pod skladbou Lithium podepsaný i Ondřej Fiedler, jeden z nejúspěšnějších českých producentů. Když připojíme ještě Ondřeje Kudyna, režiséra videoklipu, můžeme v klidu konstatovat, že se tu sešla asi největší česká jména v oboru.

Samotné písni dominuje nezaměnitelný hlas Lenny doplněný o primárně klavírní doprovod. Tempo a energii dává skladbě podmanivý beat a v druhé polovině (z necelých tří minut) i zvuk smyčců. Klip natáčený na Kanárských ostrovech je pak poměrně jednoduchý, ale technicky perfektní, a právě svou energií tvoří se zvukem výborné duo.

V seriálu Singl měsíce každý měsíc doporučím singl, který mě v poslední době nejvíce oslovil. Nejedná se o výběr nejlepšího hudebního počinu ani o kritické zhodnocení produktu. Jde o osobní dojem a výběr z hudebního spektra, které poslouchám a kterému se věnuji. To také samozřejmě neobsáhne veškeré hudební žánry a interprety. Přeji příjemné čtení a ještě příjemnější poslech.

Filip Svoboda

Studuju žurnalistiku a na listech mám na starosti kulturní rubriku. Píšu o videohrách na Zing.cz.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..