Lenny, vlastním jménem Lenka Filipová, ovšem ta mladší, přichází s chytlavým singlem Overdosed. Ten by se dal definovat jako tanečně-rockový lovesong, ale skrývá toho ve skutečnosti víc. V prvé řadě zpěvaččin hlas, kterým už snad posté nepřestává udivovat. Nezaměnitelný chraplák okamžitě, i přes výraznější postprodukční práce, prozradí, o koho jde, a je jedním z důvodů, proč song poslouchat pořád dokola.

O hlase víme, co jsem si ale při poslechu Overdosed skutečně uvědomil, je šikovnost, s jakou Lenny pracuje s anglickým textem. Napsat anglickou píseň se často považuje za jednodušší než vymyslet smysluplnou záležitost v češtině. A je to v podstatě tak. O to výraznější je pak počin, který angličtinu povznese zvukomalebností na úroveň češtiny. Nevím o tom, že bych se při hudbě podobného ražení zaposlouchal do slov skoro více než do zbytku hudby. Nakonec spolu obě složky dokonale korespondují.

Není náhoda, že i před měsícem byl autorem klipu k Singlu měsíce Ondřej Kudyn. A určitě není náhoda, že obě videa disponují rozlišením 4:3 a nebojí se retro filtrů. Nutno podtknout, že Overdosed si vysloužilo barevnou a o něco mladší stylizaci než Growing Up.


V seriálu Singl měsíce každý měsíc doporučím singl, který mě v poslední době nejvíce oslovil. Nejedná se o výběr nejlepšího hudebního počinu ani o kritické zhodnocení produktu. Jde o osobní dojem a výběr z hudebního spektra, které poslouchám a kterému se věnuji. To také samozřejmě neobsáhne veškeré hudební žánry a interprety. Přeji příjemné čtení a ještě příjemnější poslech.

Filip Svoboda

Studuju žurnalistiku a na listech mám na starosti kulturní rubriku. Píšu o videohrách na Zing.cz.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..