Před měsícem Lenny vydala singl live. laugh. cry, teď přichází s odlehčeným vyprávěním o plastových kytkách. V na poslech veselé písničce zpívá česká zpěvačka o rozchodu a laciném vztahu podtrženém právě titulními plastovými květinami. Skladba i klip působí spontánně a nechybí ani řádně chytlavý refrén.

Singl měl vzniknout během nahrávání připravovaného alba v Berlíně. Zatímco na hudbě a textu se podílela řada zahraničních jmen (producent Isa Azier nebo německý muzikant Bonaparte), klip zůstal v osvědčených rukách režiséra Ondřeje Kudyna. Za námětem však stojí samotná zpěvačka, natáčelo se během focení s Benediktem Renčem.

„Dívka už na svého partnera nečeká, už dávno mu nevěří a už vůbec na něj nespoléhá. Nosíval jí květiny, a protože šetřil, ani nebyly pravé, nýbrž umělé. Humorné na celém příběhu je, že jsou to právě umělé květiny, které na rozdíl od jejich lásky vydrží věčnost,“ popisuje až satirickou podstatu singlu zpěvačka.

V seriálu Singl měsíce každý měsíc doporučím singl, který mě v poslední době nejvíce oslovil. Nejedná se o výběr nejlepšího hudebního počinu ani o kritické zhodnocení produktu. Jde o osobní dojem a výběr z hudebního spektra, které poslouchám a kterému se věnuji. To také samozřejmě neobsáhne veškeré hudební žánry a interprety. Přeji příjemné čtení a ještě příjemnější poslech.

Filip Svoboda

Studuju žurnalistiku a na listech mám na starosti kulturní rubriku. Píšu o videohrách na Zing.cz.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..