Právě si prohlížíte Singl měsíce: Linkin Park oživuje Chestera Benningtona v písni Lost

Linkin Park jsou pokud jde o koncertování nebo zcela novou tvorbu od smrti svého frontmana a zpěváka Chestera Benningtona v roce 2017 v jakémsi limbu. To ale neznamená, že se kapela vytratila z povědomí fanoušků. Naopak, její tvorba k posluchačům stále proudí, byť sporadicky a zpravidla prostřednictvím archivních nahrávek. Právě jedna taková dorazila v únoru a potěšila i propracovaným klipem.

Singl Lost je jedním z vyřazených kousků alba Meteora z roku 2003. A doba vzniku je na něm znát. Zvuk, který se během historie kapely posunul od metalu až k popu, zapadá přesně do éry počátku tisíciletí – slyšíme tedy znovu Linkin Park nu metalový a alternativně rockový. Připomene třeba tehdejší hit Somewhere I Belong.

S jiným singlem z alba – Breaking The Habit – zase sdílí pojetí videoklipu. Kapela chytře vsadila na animaci. Anime prezentace je opravdu působivá a je vidět, že klipu byla věnována náležitá péče.

V seriálu Singl měsíce každý měsíc doporučím singl, který mě v poslední době nejvíce oslovil. Nejedná se o výběr nejlepšího hudebního počinu ani o kritické zhodnocení produktu. Jde o osobní dojem a výběr z hudebního spektra, které poslouchám a kterému se věnuji. To také samozřejmě neobsáhne veškeré hudební žánry a interprety. Přeji příjemné čtení a ještě příjemnější poslech.

Filip Svoboda

Studuju žurnalistiku a na listech mám na starosti kulturní rubriku. Píšu o videohrách na Zing.cz.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..