K tomuhle doporučení není příliš, co psát. Michal Horák prostě a jednoduše znovu přichází s folkovou – v tomhle případě vlastně spíš country – písničkou, která zaujme textem, chytlavou melodií, bohatou aranží, vtipem a kvalitním videoklipem. K tomu všemu se tentokrát přidává taneční skupina country stepu Klepeto.

Horák posouvá v Nekonfliktním typu hru se slovy zas o něco dál a přechází od zajímavě znějících podobností ve slovech třeba až k oxymóronům. Nedělá to ale pro nás – posluchače – příliš složité a nesnaží se působit přespříliš chytře. Country mu také sedí, to už vícekrát potvrdil, ale mám dojem, že ve velkém singlu se tímto žánrem doposud úplně nepochlubil.

Videoklip je pak zvládnutý od začátku do konce. Objeví se v něm třeba Berenika Suchánková, Tomáš Novotný a David „Pavouk“ Ryška. Především ale taneční a stepová skupina Klepeto, která nejen klipu, ale celé písni dodává další rozměr. V režii Vladimíra Špičky pak vznikl i výborný nápad s „ránami na dálku“ který považuju za nesmírně zábavný prvek.

Filip Svoboda

Studuju žurnalistiku a na listech mám na starosti kulturní rubriku. Píšu o videohrách na Zing.cz.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..