Mirai jsem tu, mám dojem, ještě nedoporučoval. Ve svém repertoáru má jedna z nejúspěšnějších českých popových kapel současnosti největší rádiové hity i skryté klenoty (které osobně oceňuju přece jen o něco víc). V případě singlu Lítej ale nemá cenu škatulkovat a hodnotit. Není to totiž ani tolik píseň, jako hudební vzpomínka na kamaráda.

Za názvem písně se ocitá závorka, v závorce věnování: Davidovi. David Stypka, muzikant, zpěvák, skladatel a básník, zemřel na rakovinu spojenou s covidem-19 desátého ledna minulého roku. Singlem Lítej, který vyšel na den přesně rok po jeho smrti a uzavírá desku Maneki Neko, si ho Mirai připomínají.

V komorním klipu, za nímž stojí úspěšný režisér Ondřej Kudyn, se kromě kapely Mirai objeví Stypkův Bandjeez, Ewa Farna, se kterou držitel Anděla z roku 2017 nahrál svůj největší hit Dobré ráno milá, zpěvačka Kateřina Marie Tichá, Jindra Polák z kapely Jelen nebo producent skladby Ondřej Fiedler.

V seriálu Singl měsíce každý měsíc doporučím singl, který mě v poslední době nejvíce oslovil. Nejedná se o výběr nejlepšího hudebního počinu ani o kritické zhodnocení produktu. Jde o osobní dojem a výběr z hudebního spektra, které poslouchám a kterému se věnuji. To také samozřejmě neobsáhne veškeré hudební žánry a interprety. Přeji příjemné čtení a ještě příjemnější poslech.

Filip Svoboda

Studuju žurnalistiku a na listech mám na starosti kulturní rubriku. Píšu o videohrách na Zing.cz.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..