Pokud se podíváte na uplynulých dvacet vydání Singlu měsíce, pravděpodobně si dokážete utvořit přehled o žánrech a interpretech, kteří se mi trefují do vkusu a naopak odhadnout ty, kteří v centru mé pozornosti nestojí. Mezi takové patří za normálních okolností i metalový Slipknot. Poslech – a zhlédnutí – jeho nejnovějšího singlu Yen ale dokazuje, že vystoupit z hudební bubliny se vyplácí.

Yen je třetí vydaný singl, kterým americká kapela láká na chystanou desku The End, So Far. Od prvních dvou The Chapeltown Rag a The Dying Song (Time To Sing) se ale docela zásadně liší. Je hlavně pomalejší a melodičtější. V refrénu se sice dočkáme tvrdšího zvuku i vokálů, ale hrubé síly ostatních jmenovaných nedosahuje. Pro některé fanoušky proto možná nepůjde o nejatraktivnější počin, ale z mého pohledu jde o přitažlivé specifikum. Text ovšem zůstává v tradičně znepokojivé rovině.

Klip režíroval bubeník kapely Shawn Crahan a vsadil na atmosferické a – opět – znepokojivé záběry s ikonickými maskami v hlavních rolích. Do pozadí naopak ustupuje samotná kapela, i když i té se dočkáme.

Sedmé album skupiny Slipknot vyjde 30. září a obsahovat bude dvanáct písní. Název pravděpodobně odkazuje i ke skutečnosti, že půjde o poslední desku vydanou společností Roadrunner Records.

V seriálu Singl měsíce každý měsíc doporučím singl, který mě v poslední době nejvíce oslovil. Nejedná se o výběr nejlepšího hudebního počinu ani o kritické zhodnocení produktu. Jde o osobní dojem a výběr z hudebního spektra, které poslouchám a kterému se věnuji. To také samozřejmě neobsáhne veškeré hudební žánry a interprety. Přeji příjemné čtení a ještě příjemnější poslech.

Filip Svoboda

Studuju žurnalistiku a na listech mám na starosti kulturní rubriku. Píšu o videohrách na Zing.cz.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..