Byla to jen otázka času. Ed Sheeran se objeví i tady, tentokrát se singlem Shivers, který mě osobně oslovil výrazně víc než předchozí Bad Habits, které mají u veřejnosti paradoxně mnohem výraznější odezvu.

Možná jde o to, že novější z obou počinů britského písničkáře je i přes podobnou náladu přece jen o něco „sheerenovější“. Polopaticky řečeno – Shivers si na kytaru zahraju poměrně jednoduše, což dokazuje i jejich akustická verze, u Bad Habits to v takové míře neplatí (i když i ty se akustického podání dočkaly). Pokud jde o videoklip, je relativně standardní, ovšem velmi zábavný a plně korespondující s hravostí a odlehčeností hudby.

V seriálu Singl měsíce každý měsíc doporučím singl, který mě v poslední době nejvíce oslovil. Nejedná se o výběr nejlepšího hudebního počinu ani o kritické zhodnocení produktu. Jde o osobní dojem a výběr z hudebního spektra, které poslouchám a kterému se věnuji. To také samozřejmě neobsáhne veškeré hudební žánry a interprety. Přeji příjemné čtení a ještě příjemnější poslech.

Filip Svoboda

Studuju žurnalistiku a na listech mám na starosti kulturní rubriku. Píšu o videohrách na Zing.cz.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..