Písničkářka Tereza Balonová vydá 25. března svoje debutové album Půlnoc. Přesně měsíc před očekávanou prvotinou jsme se dočkali singlu, který na album láká. A láká dost. Samotná skladba není pro ty, kdo zpěvaččinu tvorbu znají, žádným velkým překvapením, ale profesionalita prezentace, se kterou přichází, je velkým příslibem.

„Nový song je hodně osobní záležitost. Mapuje moje aktuální pocity. Ty se především týkají hledání vztahů. Cesty, kterou se na prahu dospělosti vydat. Vlastně jako celé album ‚Půlnoc‘. Je to můj život,“ říká Tereza Balonová. Relativně popový singl si s sebou nese viditelný odkaz folkově-písničkářských začátků umělkyně. Píseň klade důraz na text a zpěvačka v klipu koneckonců skoro nesundá kytaru z krku.

Klip je barevný a živý. Pracuje s tolik oblíbenou retro stylizací, která se v posledních letech stala v podstatě jistotou. Zaprvé to s ní ale režisér Ondřej Urbanec nepřehání, zadruhé jsem se jí ještě nestačil úplně přesytit. V každém případě je Jsem kvalitní udice, kterou Tereza Balonová potenciálním zájemcům o chystanou debutovou desku nahazuje.

V seriálu Singl měsíce každý měsíc doporučím singl, který mě v poslední době nejvíce oslovil. Nejedná se o výběr nejlepšího hudebního počinu ani o kritické zhodnocení produktu. Jde o osobní dojem a výběr z hudebního spektra, které poslouchám a kterému se věnuji. To také samozřejmě neobsáhne veškeré hudební žánry a interprety. Přeji příjemné čtení a ještě příjemnější poslech.

Filip Svoboda

Studuju žurnalistiku a na listech mám na starosti kulturní rubriku. Píšu o videohrách na Zing.cz.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..