Právě si prohlížíte Singl měsíce: Ukrajinští vítězové Eurovize se znovu ozývají s písní Domovina

V půlce prosince jsme se myšlenkami vrátili k jarní Eurovizi i na válkou sužovanou Ukrajinu. Obojí díky nové písni ukrajinské kapely Kalush, která zmiňovanou soutěž ovládla díky masivní podpoře diváků z celého světa. Tentokrát se spojila s rovněž ukrajinským rapperem známým jako Skofka a společně připravili singl symbolicky pojmenovaný Domovina.

„Je psána srdcem a duší, s bolestí za Ukrajinu a smutkem za padlé hrdiny, je psána, aby pozvedla morálku našich obránců. A každý je obránce, ať už je v první linii nebo v týlu,“ píšou hudebníci v oficiálním popisu písně a znovu se tak svojí hudbou obrací k ruské válce na Ukrajině.

Pomalý a tklivý, ale zapamatovatelný beat, je doprovázen skupinovým zpěvem, který opět dává připomenout folkovým kořenům kapely. Singl pak doprovází velmi jednoduchý, ale působivý videoklip.

Jde zároveň o první vlaštovku EP, které společně Kalush a Skofka připravují.

V seriálu Singl měsíce každý měsíc doporučím singl, který mě v poslední době nejvíce oslovil. Nejedná se o výběr nejlepšího hudebního počinu ani o kritické zhodnocení produktu. Jde o osobní dojem a výběr z hudebního spektra, které poslouchám a kterému se věnuji. To také samozřejmě neobsáhne veškeré hudební žánry a interprety. Přeji příjemné čtení a ještě příjemnější poslech.

Filip Svoboda

Studuju žurnalistiku a na listech mám na starosti kulturní rubriku. Píšu o videohrách na Zing.cz.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..