Videohra Six Days in Fallujah byla původně oznámena už v roce 2009, ale o rok později byl po rozsáhlé kritice její vývoj zrušen. Teď se vrací v restartované podobě a za cíl si, stejně jako před deseti lety, klade realistické zobrazení války. Naopak se vymezuje proti její glorifikaci v podobě zavedených sérií jako Call of Duty nebo Battlefield.

Jak již název napovídá, videohra bude pojednávat o šestidenních bojích v iráckém městě Fallúdža. Tam se střetly v roce 2004 spojenecké síly Iráku, Spojených států a Británie s Al-Káidou. Právě relativní čerstvost událostí vyvolala před časem kritiku a pochyby, zda videohra může zpracovat natolik závažné téma, a to vedlo původního vydavatele, japonskou společnost Konami, ke zrušení projektu vývojářů z Atomic Games.

Současným vydavatelem je společnost Victura vedená Peterem Tamtem, bývalým CEO Atomic Games. Vývojáři z Highwire Games jsou pak mimo jiné i veteráni značek Halo a Destiny. Hra by mimo klasickou hratelnost měla nabídnout i rozhovory s odborníky a vojáky, kteří se bitvy ve Fallúdže zúčastnili.

Vývoj restartovaných Six Days in Fallujah měl započnout v roce 2016 a vydání na PC a konzole by mělo připadnout ještě na letošní rok.

Filip Svoboda

Studuju žurnalistiku a na listech mám na starosti kulturní rubriku. Píšu o videohrách na Zing.cz.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..