Právě si prohlížíte Škola a mimoškolní aktivity aneb S čím bojují aktivní středoškoláci? Havel Channel uvádí čtvrtý díl série ve spolupráci se Studentskými listy
Foto: Knihovna Václava Havla

Jak vyvážit čas věnovaný škole a neformálnímu vzdělávání, projektům a dalším aktivitám? A jak moc by škola měla dávat prostor individuálním aktivitám studentů?

Moderátorka Studentských listů Anna Dostálová si ve čtvrtém díle série Studentský hlas povídá se dvěma aktivními studenty, kteří se ve svém volném čase věnují politice, vzdělávání jiných mladých lidí a podnikání.

Tadeáš Vylita z Akademického gymnázia Štěpánská v Praze upozorňuje na to, že je nutné dostatečně spát a hýbat, protože bez duševního a fyzického zdraví nejde všechny aktivity zvládnout. Karel Špecián z Prvního českého gymnázia v Karlových Varech ještě doporučuje efektivní time management.

Diskusní série Studentský hlas se zaměřuje na opomíjené problémy českého školství, ale na rozdíl od jiných debat na toto téma v nich jde o názory a pocity samotných studentů. Ti jsou jak v roli hostů, tak moderátorů. Série vzniká ve spolupráci Knihovny Václava Havla a Studentských listů. Série je součástí projektu Havel Channel – Young, který cílí na mladé publikum 14+.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..