Jistě se každému někdy stane, že na něj algoritmus Facebooku bezmyšlenkovitě vyhodí něco, co ho zdánlivě vůbec, ale vůbec nezajímá. Právě tak jsem se dostal k asi desetiminutovému pilotnímu dílu nově vznikajícího českého seriálu Styky s Emou, který mne nakonec vcelku mile překvapil.

Nejdřív vznikl blog o hledání lásky jedné Emy

Po domluvě s Emou se tvůrci, respektive tvůrkyně, rozhodly vytvořit z něj seriál. Tak to alespoň píší na svém facebookovém profilu. Na blogu Styky s Emou se momentálně nachází už třicet sedm krátkých příběhů o tom, jak a s kým byla kdy Ema na rande. To je totiž pointa celého příběhu. Jedno rande týdně, pokaždé s někým jiným. Jako koncept pro seriál to zní více než zajímavě.

V hlavní roli Emy se objevuje Julie Šurková. Tu jsme mohly zahlédnout v několika dílech seriálů Lajna nebo Specialisté anebo také ve filmech Probudím se včera a Bajkeři. Jako další hlavnější role se vedle Emy profilují i její přátelé v obsazení Tereza Nádvorníková a Marek Lambora. Zpravidla se tedy jedná o nadějné české herce, v případě dvou prvních jmenovaných, absolventky pražské DAMU.

Audiovizualita

Nezapřu v sobě lásku k hudbě a musím absolutně nejvýš z celého počinu vyzdvihnout jeho hudební stránku. Píseň k úvodní a zároveň i závěrečné znělce je dokonalá. Jejími autory jsou a.m.almela (pravým jménem Aleš Březina), mimo jiné člen kapely ILLE a bývalý člen Kapely Hrůzy, Martin Blauber a o text se postarala sama režisérka, Vjerka Mühldorfová.

Celé výtvarno a vizuálno je taktéž neopomenutelné a provází celý koncept zajímavě a promyšleně. Celý pilot si tak drží jednotnou audiovizuální stránku, i díky níž lze seriál označit za skutečně profesionální.

Co dál?

Pilot je venku a další díly jsou napsané. Teď zbývá už jen jediné. Najít správnou platformu, kde seriál uveřejnit. Podle vyjádření tvůrkyň probíhá jednání s několika televizemi. Upřímně vzhledem k délce dílů předpokládám, že zvítězí varianta internetové televize – tedy například Stream.cz nebo Mall.tv –, ale ve hře jsou samozřejmě i satelitní komerční televize.

A co nám přinesou další díly? Další a další styky s Emou. A Eminy styky, každý týden jiný. Těžko říct, zda se bude seriál přesně držet předlohy, nebo zda upřednostní formu volné inspirace. Každopádně jsem zvědavý, co z toho bude.

Pilot dal seriálu naději na úspěch. Koncept je zajímavý a funkční, zaujme i toho, kdo bílorůžovou stylizací není na první pohled úplně ohromen. Teď nezbývá než doufat, že se pokračování dočkáme co nejdříve.

PILOTNÍ DÍL MŮŽETE ZHLÉDNOUT ZDE

Filip Svoboda

Studuju žurnalistiku a na listech mám na starosti kulturní rubriku. Píšu o videohrách na Zing.cz.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..