Právě si prohlížíte Nový seriál Styky s Emou zaujal pilotním dílem

Jistě se každému někdy stane, že na něj algoritmus Facebooku bezmyšlenkovitě vyhodí něco, co ho zdánlivě vůbec, ale vůbec nezajímá. Právě tak jsem se dostal k asi desetiminutovému pilotnímu dílu nově vznikajícího českého seriálu Styky s Emou, který mne nakonec vcelku mile překvapil.

Nejdřív vznikl blog o hledání lásky jedné Emy

Po domluvě s Emou se tvůrci, respektive tvůrkyně, rozhodly vytvořit z něj seriál. Tak to alespoň píší na svém facebookovém profilu. Na blogu Styky s Emou se momentálně nachází už třicet sedm krátkých příběhů o tom, jak a s kým byla kdy Ema na rande. To je totiž pointa celého příběhu. Jedno rande týdně, pokaždé s někým jiným. Jako koncept pro seriál to zní více než zajímavě.

V hlavní roli Emy se objevuje Julie Šurková. Tu jsme mohly zahlédnout v několika dílech seriálů Lajna nebo Specialisté anebo také ve filmech Probudím se včera a Bajkeři. Jako další hlavnější role se vedle Emy profilují i její přátelé v obsazení Tereza Nádvorníková a Marek Lambora. Zpravidla se tedy jedná o nadějné české herce, v případě dvou prvních jmenovaných, absolventky pražské DAMU.

Audiovizualita

Nezapřu v sobě lásku k hudbě a musím absolutně nejvýš z celého počinu vyzdvihnout jeho hudební stránku. Píseň k úvodní a zároveň i závěrečné znělce je dokonalá. Jejími autory jsou a.m.almela (pravým jménem Aleš Březina), mimo jiné člen kapely ILLE a bývalý člen Kapely Hrůzy, Martin Blauber a o text se postarala sama režisérka, Vjerka Mühldorfová.

Celé výtvarno a vizuálno je taktéž neopomenutelné a provází celý koncept zajímavě a promyšleně. Celý pilot si tak drží jednotnou audiovizuální stránku, i díky níž lze seriál označit za skutečně profesionální.

Co dál?

Pilot je venku a další díly jsou napsané. Teď zbývá už jen jediné. Najít správnou platformu, kde seriál uveřejnit. Podle vyjádření tvůrkyň probíhá jednání s několika televizemi. Upřímně vzhledem k délce dílů předpokládám, že zvítězí varianta internetové televize – tedy například Stream.cz nebo Mall.tv –, ale ve hře jsou samozřejmě i satelitní komerční televize.

A co nám přinesou další díly? Další a další styky s Emou. A Eminy styky, každý týden jiný. Těžko říct, zda se bude seriál přesně držet předlohy, nebo zda upřednostní formu volné inspirace. Každopádně jsem zvědavý, co z toho bude.

Pilot dal seriálu naději na úspěch. Koncept je zajímavý a funkční, zaujme i toho, kdo bílorůžovou stylizací není na první pohled úplně ohromen. Teď nezbývá než doufat, že se pokračování dočkáme co nejdříve.

PILOTNÍ DÍL MŮŽETE ZHLÉDNOUT ZDE

Filip Svoboda

Jsem studentem žurnalistiky zajímajícím se o videohry, film, divadlo, hudbu a vůbec především kulturu v celém jejím rozsahu.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..