Oficiální mládežnická organizace TOP 09, TOP tým, si v sobotu zvolila nové vedení. Novým předsedou se stal dosavadní první místopředseda Karel Pelikán. Sněm proběhl vzhledem k situaci kolem epidemie koronaviru v online podobě.

Novým předsedou TOP týmu se po sněmu stal student politologie a práv na Masarykově univerzitě v Brně Karel Pelikán. Nahradil tak dosavadního předsedu Petra Kučeru. Novým prvním místopředsedou je Robert Pecka, novou místopředsednickou dvojici tvoří Klára Jenčová a Jiří Kuchař. Předsednictvo doplňují ještě Dominika Křížová, Adam Hanuš a Max Špachta. Zvolena byla i nová revizní komise, v jejímž čele usedne Martin Neškodný.

Volební sněm se vzhledem k vládním opatřením, která výrazně omezují shromažďování osob, konal poprvé od vzniku mládežnické organizace v online podobě. Sněm probíhal celý den, v dopolední části vystoupili hosté především z řad politiků mateřské strany TOP 09. Přítomná byla předsedkyně strany a poslankyně Markéta Pekarová Adamová, 1. místopředseda a senátor Tomáš Czernin, senátoři Herbert Pavera, Tomáš Třetina a Jan Grulich, europoslanec Luděk Niedermayer nebo poslanci Vlastimil Válek a Helena Langšádlová. Sněmu se účastnili i zástupci jiných mládežnických organizací, mmj. Mladých konzervativců nebo Mladých starostů a nezávislých.

„V těžké době pandemie jsme na našem sněmu ukázali, že mládežnickou politiku nezdolal virus, ba naopak vyšli jsme ještě posíleni a zvolili si nové vedení. Vedení, které má ambice pomoci zvítězit trojkoalici TOP 09, ODS a KDU-ČSL v podzimních volbách. Vedení, které má jasný plán, jak udělat TOP tým lepším. A v neposlední řadě vedení, které je odhodláno přivést více mladých lidí do politiky,” okomentoval výsledek sněmu pro Studentské listy nový předseda TOP týmu Pelikán.

TOP tým je oficiální mládežnická organizace strany TOP 09 působící od roku 2011. Profiluje se jako spolek mladých lidí vyznávajících liberální a konzervativní hodnoty a podporující politiku TOP 09. Členem TOP týmu se může stát každý občan ve věku 15 až 35 let.

Vojtěch Petrů

Bývalý šéfredaktor. Na Studentských listech působím od listopadu 2021. Píšu o politice, školství nebo lidských právech. Specializuji se na témata související se zájmem mladých lidí o veřejné dění a jejich zapojení do politiky. Jinak studuji gymnázium ve Svitavách a vedle Studentských listů spolupracuji s dalšími médii.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..