Pomyslným králem českých učitelů a učitelek je Tomáš Pírek. Učitel Základní školy U Krčského lesa na Praze 4 ovládl 28. ročník ankety Zlatý Ámos, jejíž finále se konalo tento pátek. Pírka zvolila za vítěze jak odborná porota, tak ta dětská, jež mu udělila titul Dětského Ámose.

Letošní ročník dlouholeté ankety se kvůli pandemii konal pouze on-line. Šest učitelů a učitelek mělo ve finále některé úkoly připravené předem (natočit distanční výuku se svými žáky či naučit porotce něco ze svého oboru během jedné minuty), čekalo je ale také překvapení, na němž se podílel ministr školství Robert Plaga (za ANO). Finalisté tak museli odhadnout, který předmět měl ministr rád na základní škole, čím se podle něj může pochlubit české školství nebo co by si s nimi zatančil na bále.

Nejvíce bodů nakonec získal učitel Základní školy u Krčského lesa na Praze 4 Tomáš Pírek. Odborná porota mu udělila titul Zlatý Ámos, dětská porota ho pak ocenila jako letošního Dětského Ámose. Na trůnu vystřídal Tomáše Míku z Gymnázia Pierra de Coubertina v Táboře.

Zlatým Ámosem 2021 je ….
Vítězem 28. ročníku ankety o nejoblíbenějšího učitele České republiky a držitelem titulu…

Zveřejnil(a) Zlatý Ámos dne Pátek 26. března 2021

 

Rozdávala se i další ocenění. Partner ankety ČEZ zvolil za nejlepšího Ámose fyzikáře Leoše Baroňa z SOŠ EDUCA Pardubice v Rybitví, diváci dětského programu ČT: D pak vybrali Jana Vávru z VOŠ a SŠ pedagogické v Litomyšli Ámosem sympaťákem. Nejoblíbenějším učitelem z distanční výuky, tzv. Dálkovým Ámosem, se stala Pavla Vopatová ze ZŠ a MŠ Meziboří.

„Jsem moc rád, že i přes komplikovanou situaci se nám podařilo 28. ročník ankety uspořádat a připomenout tak, že 28. březen je významný den – narození J. A. Komenského,“ řekl s odkazem na nedělní svátek učitelů zakladatel a ředitel ankety Zlatý Ámos Slávek Hrzal. „Byla to i pro nás nová zkušenost. Už teď se všichni těšíme na nový ročník, na osobní setkávání s uznávanými učitelkami a učiteli a jejich žáky. Protože anketa Zlatý Ámos je o nich a pro ně.“

Ve finále se vedle Zlatého Ámose Tomáše Pírka a Ámose sympaťáka Jana Vávry utkali také Lenka Baše z olomoucké fakultní základní školy Hálkova, Lucie Bezdíčková z brněnské Základní a mateřské školy Kotlářská, Petr Curko ze Základní školy Horažďovice a Bohdan Hladký ze Základní a mateřské školy Jana Broskvy v Brně.

Šimon Rogner

Spoluzakladatel a bývalý šéfredaktor Studentských listů, teď píšící hlavně o politice. Redaktor ČT24 píšící o soudních kauzách a student žurnalistiky na Karlově univerzitě.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..