Šedesát jedna zapojených organizací, více než 34 tisíc studentů ze 456 středních škol, desítky odborných témat a více než 40 specialistů, kteří se podíleli na online konferenci s cílem nabídnout mladým lidem co nejlepší odrazový můstek pro úspěšné zahájení jejich kariérního života. Odehrála se hybridní konference Readycon.

Akci odstartovala relace o budoucnosti trhu práce, v níž často zazněla slova jako digitalizace, ekologické myšlení a nová či jiná očekávání zaměstnanců. Tyto trendy rozhýbaly trh práce v globálním měřítku a přímo ovlivňují možnost uplatnění se. Relace ukázala, jak se absolventi v dnešní době dokáží uplatnit, jaké studijní obory nabízejí vyšší šance na úspěch a jak se vyvine situace, kdy se představy uchazečů o práci setkají s realitou. Odborníci se však zaměřili také na téma tvorby projektů a jak dostat svůj nápad až k potenciálním uživatelům.

Po úvodní části následovaly odborné relace, které se specializovaly na jednotlivá odvětví a trendy, které v nich přinášejí výrazné změny.

První ročník akce READYCON v Česku se nám podařilo úspěšně zorganizovat zejména díky ochotě pedagogů v našich partnerských středních školách, kteří motivovali studenty k účasti a přispěli k bezproblémové organizaci.

Spoluzakladatel projektu Readycon Dominik Hamaj

Pořad o trendech v obchodě a službách otevřela přednáška od odborníků z Raiffeisenbank. Během následující přednášky se zvláštním tématem stal fenomén zvaný Metaverse. Představeny byly nejen firmy, které již v prostředí Metaverse se svými zákazníky interagují, ale důraz se kladl na způsob, jak se připravit na dobu, kdy budou muset značky následovat své klienty do virtuální reality.

Co má společného závodní tým Formule 1 a cloud?

Relace s názvem Trendy v informačních technologiích se zaměřovala zejména na moderní digitální platformy, jako jsou cloudové aplikace či chytrá zařízení. Kromě základních vlastností a výhod či nevýhod těchto platforem jsme odpovídali také na otázky, co má společné závodní tým Formule 1 a cloud, nebo jak může auto rozumět svému okolí pomocí umělé inteligence.

Relace Trendy v elektrotechnice nám ukázala rychlost, jakou vstupujeme do éry průmyslu 4.0. Relace zaměřená na vývoj v oblasti financí začala velmi otevřenou přednáškou o finančních podvodech, které jsou i dnes trendem. Studenti získali cenné rady, jak nepřijít o peníze, dozvěděli se o tzv. odluce peněz od státu, tedy o kryptoměnové revoluci, a dále jaké inovace se chystají na poli investic či půjček. Zábavný vlog od expertů jim opět ukázal, jak vypadá běžný pracovní den auditora a účetního.

Na závěr akce se Lenka Vokáčová z ManpowerGroup zaměřila na nutnost soft skills, neboli měkkých dovedností. Schopnost komunikovat, efektivně řešit problémy, ochota učit se nové věci a zvládání stresových situací patří k základním schopnostem úspěšného uchazeče o práci v jednadvacátém století.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..