Česko má zastoupení mezi nejlepšími maturanty na světě! Plného počtu bodů u mezinárodní IB maturity totiž společně s dalšími 212 studenty z 166 278 účastníků z celého světa dosáhla Sára Davidová, studentka pražského gymnázia Nový PORG.

Mezinárodní maturitu letos skládalo 369 českých žáků. Sára Davidová z nich skončila nejúspěšněji, když si připsala plný počet bodů. Úspěch zaznamenala i její škola Nový PORG, jež se díky průměrnému výsledku svých letošních maturantů 39 ze 45 bodů stala nejlepší v pevninské Evropě a čtrnáctou nejlepší na světě.

„Nový PORG je nováčkem v našem žebříčku, ale hned ze startovní čáry vyskočil na čtrnácté místo. Trvá až deset let, než se škola dostane na tuto úroveň. Nový PORG již nyní dosahuje výsledků srovnatelných se slavnými britskými školami jako Sevenoaks School či Cheltenham Ladies College,“ pěl chvály na českou škol Les Webb ze společnosti Education Advisers Ltd, která vydává evropský žebříček úspěšnosti škol v mezinárodní maturitě.

V tomto žebříčku se úspěšně umístili i žáci International School of Prague (13. místo) a pražské školy Riverside International (24. místo).

Na gymnáziu Nový PORG se studenti v sextě mohou rozhodnout, zda zakončí studium IB diplomem mezinárodní maturity, českou maturitou nebo obojím. Výhodou IB programu má být zejména příprava na odlišný styl studia, který je typický pro zahraniční univerzity. Sama Sára Davidová nastoupila letos v říjnu na Stanfordovu univerzitu v USA, kde rovněž studuje její sestra.

Šimon Rogner

Spoluzakladatel a bývalý šéfredaktor Studentských listů, teď píšící hlavně o politice. Redaktor ČT24 píšící o soudních kauzách a student žurnalistiky na Karlově univerzitě.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..