Po invazi Ruska na Ukrajinu se na mnoha místech rozjely materiální sbírky. Střední škola v Hostinném pořádala materiální sbírku dva týdny. Část věcí poslali studenti přímo na Ukrajinu, zbytek poslouží ve městě uprchlíkům, kteří do Hostinného mezitím přijeli. Nechtěli však zůstat jen u sbírky, a tak na studentském parlamentu vymysleli klub pro ukrajinské děti.

Během posledních týdnů studenti společně se sociální pracovnicí rodiny obešli, nabídli jim věci ze sbírky a děti do klubu pozvali.

Na dvě odpoledne v týdnu chystají pro děti volnočasové aktivity a výuku českého jazyka. Původně takto chtěli umožnit rodičům získat nějaký čas pro sebe. Od začátku se ovšem i dospělí zajímali o kurz českého jazyka. studenti proto klub rozšířili o skupinu dospělých. Společně s učiteli také začali připravovat učební plán pro výuku jazyka. „Vycházeli jsme z toho, jak máme čas, teď už ale vidím, že je to nedostačující. Zájemci by stáli o to, aby kurzy byly častěji, nebo třeba o víkendu, takže to teď budeme domlouvat,“ popisuje předseda studentského parlamentu po prvním dni.

Anna Dostálová

Studenta 4. ročníku gymnázia původně z Chomutova. Zajímám se o společenské dění a kulturu. Na Studentských listech, kromě psaní, fotím a starám se o sociální sítě. Také pracuji s dětmi v rámci dobrovolnictví nebo spoluorganizuji kulturní i jiné akce u nás v Chomutově. Ve volném čase ráda čtu, cestuji a poslouchám svůj gramofon.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..