Vláda dnes po poledni na tiskové konferenci vyhlásila již dříve avizovaný lockdown kvůli neustávajícímu nárůstu počtu nakažených koronavirem a hrozbě fatálního přetížení zdravotnických zařízení. Uzavírají se některé obchody, služby a omezuje se volný pohyb osob. Česko se tak stává jedinou evropskou zemí, která tzv. lockdown zavedla. ČR je aktuálně druhá na světě v míře šíření nákazy ve společnosti. 

Zavírají se všechny obchody s výjimkou prodejen potravin, drogerií a lékáren (mezi další výjimky patří např. potřeby pro zvířata, optiky, trafiky či květinářství). Obchodní centra mohou dále fungovat, otevřené zde však budou jenom výše zmíněné typy obchodů. Opatření se nevztahuje na velkoobchody.

Vláda také omezila volný pohyb obyvatel: domov lze opustit pouze z důvody cesty do práce, na nákup, k lékaři či za rodinou. Povoleny jsou rovněž cesty do přírody – ale pouze s rodinou, případně v maximálním počtu dvou lidí. Všechna opatření platí od čtvrteční 6. hodiny ranní.

Snažíme se přinášet ověřené a srozumitelné články, ale jsme taky jenom lidé a chybujeme. Je pro nás důležité o chybách a nedostatcích vědět, abychom je mohli napravit a minimalizovat jejich výskyt. Proto jsme vděční za veškerou zpětnou vazbu, dotazy, náměty a připomínky, které nám můžete posílat na info@slisty.cz.

Vojtěch Petrů

Bývalý šéfredaktor. Na Studentských listech působím od listopadu 2021. Píšu o politice, školství nebo lidských právech. Specializuji se na témata související se zájmem mladých lidí o veřejné dění a jejich zapojení do politiky. Jinak studuji gymnázium ve Svitavách a vedle Studentských listů spolupracuji s dalšími médii.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..