Právě si prohlížíte Vláda vyhlásila noční zákaz vycházení

Na pondělní vládní tiskové konferenci, která se konala krátce po deváté večer po jednání vlády, vyhlásil ministr zdravotnictví Roman Prymula (nestr. za ANO) nová opatření. Ta mají zabránit šíření nemoci covid-19, která se v Česku v posledních týdnech zcela vymyká z rukou. 

Nejvýraznějším opatřením, o kterém se celé pondělí napříč médii diskutovalo, je noční zákaz vycházení, který platí od středy 28. října do úterý 3. listopadu. Od 21:00 večer do 5:00 ráno je zakázáno opustit domov s výjimkou cest do zaměstnání, jiných neodkladných cest nebo venčení psa do 500 metrů od místa bydliště.

Vláda zároveň nařídila home office u zaměstnání, u kterých je to možné.

Obchody pak mají povinnost zavřít od 20 hodin do 5 hodin ráno, v neděli musí být zavřené úplně. Výjimku mají například čerpací stanice, lékárny, obchody na nádraží a prodejny ve zdravotnických zařízeních.

Snažíme se přinášet ověřené a srozumitelné články, ale jsme taky jenom lidé a chybujeme. Je pro nás důležité o chybách a nedostatcích vědět, abychom je mohli napravit a minimalizovat jejich výskyt. Proto jsme vděční za veškerou zpětnou vazbu, dotazy, náměty a připomínky, které nám můžete posílat na info@slisty.cz.

Vojtěch Petrů

Na Studentských listech působím od listopadu 2021 jako šéfredaktor. Píšu o politice, školství nebo lidských právech. Specializuji se na témata související se zájmem mladých lidí o veřejné dění a jejich zapojení do politiky. Jinak studuji gymnázium ve Svitavách a vedle Studentských listů spolupracuji s dalšími médii.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..