Studentsk� listy
Gmail Instagram Facebook Twitter

12.10.2020 22:38

Vláda zavřela restaurace a základní školy, omezuje se shromažďování

Vláda v pondělí večer po několika hodinách čekání představila nová opatření namířená proti šíření nového typu koronaviru. Od středy 14. října se zavírají restaurace, bary a kluby, základní školy přecházejí na distanční výuku a omezuje se shromažďování osob na šest osob.

Restrikce nejprve na Twitteru představil ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO), pak je na tiskové konferenci společně představil s premiérem Andrejem Babišem (ANO), ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD) a ministrem školství Robertem Plagou (za ANO).

Důvodem omezení je stoupající počet hospitalizovaných, který by podle premiéra mohl způsobit zahlcení zdravotního systému. Většina nařízení, pokud není uvedeno jinak, platí od půlnoci 14. října do konce nouzového stavu 3. listopadu.

Jaká omezení vláda vyhlásila?

Snažíme se přinášet ověřené a srozumitelné články, ale jsme taky jenom lidé a chybujeme. Je pro nás důležité o chybách a nedostatcích vědět, abychom je mohli napravit a minimalizovat jejich výskyt. Proto jsme vděční za veškerou zpětnou vazbu, dotazy, náměty a připomínky, které nám můžete posílat na info@slisty.cz.

Komentáře