Právě si prohlížíte Výpadek Googlu. Nefungovaly YouTube, Gmail ani Classroom

Společnost Google postihl globální výpadek. Několik desítek minut nefungovaly služby YouTube, Gmail, Kalendář, Dokumenty, Meet nebo Classroom, platforma, kterou hojně využívají školy po celém světě k distanční výuce. Platformy a služby Googlu povětšinou hlásily chybu. Činnost služeb byla později pro část uživatelů obnovena.

Výpadek se týká hlavně Evropy, problémy jsou také na severovýchodě USA, v Japonsku, na jihu Brazílie a v jihovýchodní Asii. Ačkoliv výpadek postihl služby Googlu, vyhledávač funguje bez problémů. Zatímco konkurenční technologický gigant Facebook řeší výpadky poměrně často – naposledy minulý týden se s problémy potýkaly platformy Messenger, Instagram nebo WhatsApp –, výpadky Googlu tak časté nejsou.

Vojtěch Petrů

Na Studentských listech působím od listopadu 2021 jako šéfredaktor. Píšu o politice, školství nebo lidských právech. Specializuji se na témata související se zájmem mladých lidí o veřejné dění a jejich zapojení do politiky. Jinak studuji gymnázium ve Svitavách a vedle Studentských listů spolupracuji s dalšími médii.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..