Právě si prohlížíte Z Kasárna Karlín do Gabriel Loci. Student Fest se přesouvá na nové místo
foto: Student fest

Po uzavření pražského prostoru Kasárna Karlín našli pořadatelé Student Fest nové místo. Hudební noc s více než 40 mladými vystupujícími se přesouvá do bývalého kláštera Gabriel Loci. Doprovodný program zůstává v původním rozsahu. Nabízí například vernisáž výstavy, módní přehlídku nebo letní kino. Uskuteční se hned v několika kulturních prostorech včetně Klubu Betlémská, karlínského Přístavu 18600 či dejvické Klubovny.

 „Podařilo se nám rychle najít pro akci nový prostor a můžeme přesunout program v plném rozsahu. Chceme, aby ročník proběhl. Student Fest vytváří důležitý bezpečný prostor pro mladé, kde mohou sdílet zkušenosti, vzdělávat se, obohacovat svůj kulturní rozhled a inspirovat se od vrstevníků,“ popisuje projektová manažerka Student Festu Barbora Zajíčková.

Po uzavření Kasárna Karlín byla v největším ohrožení takzvaná Hudební noc. Headlineři Dukla, P/\ST a další účinkující jako Sho Dawgs, Marie April & The Fools, Lil Fault, Babbú nebo KOSMETIK INSTITUT nakonec vystoupí ve smíchovském bývalém klášteře Gabriel Loci. 

Doprovodný program

V Přístavu 18600 se v sobotu uskuteční beachvolejbalový turnaj o ceny od Niceboy. Mladí středoškolští a vysokoškolští designéři v pondělí představí v Přístavu své modely na módní přehlídce. Přehlídka je součástí takzvaného Swagáče, neboli blešáku, který se koná na podporu organizace Food not Bombs.

V klubu Betlémská proběhne v neděli vernisáž děl středoškolských mladých umělců. O den později se v dejvické Klubovně promítne v letním kině filmová klasika Spalovač mrtvol. Ve čtvrtek 27. čevna odstartuje u nového skateparku na Smíchovské náplavce procházka s Adamem Gebrianem a Ondřejem Cihlářem věnovaná veřejnému prostoru. 

Student Fest ale také přináší druhý život knihám a učebnicím. Ve spolupráci s udržitelným knihkupectvím Reknihy rozhodl podpořit cirkularitu učebnic a dát studentům jednoduchou možnost, jak je poslat dál a ještě si něco přivydělat v rámci programu festivalu. Návštěvníci mohou buď osobně přinést nepotřebné knihy na Hudební noc a Swagáč nebo je prodat přes online formulář, kde se pomocí speciálního kódu „SF“ mohou zapojit do soutěže o hodnotné ceny. 

O akci

Student Fest je o studentském propojení a sdílení pocitů. Od roku 2009, kdy vznikl se z něj stala jedna z největších studentských akcí v České republice. Hlavním cílem SF je podpořit mladé studenty a lidi, kteří rádi tvoří, posouvat koncepčně kulturní rozkvět na studentské scéně. Akci organizují studenti pražských středních a vysokých škol pod organizací Nerudný fest.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..