Ministr školství Robert Plaga (za ANO) a ministr zdravotnictví Jan Blatný (nestraník za ANO) ve středu odpoledne na tiskové konferenci oznámili rozvolnění opatření ve školství. Do škol se vrátí první a druhé třídy základních škol a žáci speciálních škol. 

Od středy 18. listopadu se do škol vrátí žáci prvních a druhých ročníků základních škol (včetně tzv. malotřídek, kdy jsou v jedné třídě děti z různých ročníků). Vrací se také žáci speciálních škol, škol v dětských domovech nebo škol při zdravotnických zařízeních. Na školách však nebude probíhat hudební ani tělesná výchova. Ve vnitřních prostorech budou pro žáky povinné roušky.

Kdy by mohly přijít další vlny rozvolnění ve školství a kdy se do škol vrátí i jiné ročníky, ministři neupřesnili. „Čím lépe se všichni budeme chovat, tím dříve se žáci vrátí do škol,” apeloval ministr školství na osobní zodpovědnost.

Školy jsou plošně uzavřené téměř měsíc, od 12. října, kvůli exponenciálnímu šíření pandemie koronaviru. V plošném uzavření i základních škol bylo Česko v Evropské unii unikátní, například Francie i přes zákaz vycházení nechala školy otevřené. Sousední Slovensko a Rakousko poslalo na distanční výuku pouze středoškoláky.

Vojtěch Petrů

Bývalý šéfredaktor. Na Studentských listech působím od listopadu 2021. Píšu o politice, školství nebo lidských právech. Specializuji se na témata související se zájmem mladých lidí o veřejné dění a jejich zapojení do politiky. Jinak studuji gymnázium ve Svitavách a vedle Studentských listů spolupracuji s dalšími médii.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..