Už méně než dva týdny scházejí do unikátní akce, během které poznáte krásy Prahy, seznámíte se s novými lidmi a pokusíte se vypořádat s úkoly a nástrahami za pomocí svých schopností, dovedností a týmové práce. Městská poznávačka Prahaton zapíše 27. dubna už svůj pátý ročník a vy můžete být u toho!

O co se jedná?

Prahaton je celodenní městská hra pro skupiny 4 až 6 lidí. Skupiny dostanou při hře zadání se zhruba 25 zašifrovanými opomíjenými i známými místy – například Faustův dům může být popsán takto: „Vem to čert! Za dobrý známky ve škole, bych se upsal taky!“ – a kreativními úkoly, jakým může být zadání vzít si na sebe oblečení z dob totalitního režimu. Týmy si zároveň vzájemně vymýšlejí v průběhu dne vtipné, ale i těžké výzvy.

Zadání pátého ročníku zní takto: „Pohodlí gauče, váš dům, město, Česká republika, Evropa, svět, vesmír… kde jsou vaše hranice? Prahaton bez hranic vás letos zavede nejen za hranice vaší komfortní zóny, ale i za tím, co leží za hranicemi Prahy a naší země.“

Kdy, kde a za kolik?

Prahaton 2019 se koná v sobotu 27. dubna, přesný čas obdrží účastníci do mailu, nicméně už nyní si můžou najít trasu do místa startu v karlínském kulturním centru Bar/ák.

Vstupné je dobrovolné, pořadatelé ale doporučují si vzít nějaké ty drobné, třeba na pivo na after po akci.

S sebou by si pak účastníci měli určitě vzít chytrý telefon s foťákem a nejlépe internetem (stačí jeden v týmu), pohodlnou obuv a mapu (stačí v telefonu). Přijít vhod může i powerbanka a nějaké to občerstvení na náročné úkoly.

Kde se můžu přihlásit?

Uzávěrka přihlášek je 21. dubna 18:00. Není potřeba se přihlašovat se společně s dalšími lidmi, pokud nemáte tým, organizátoři vás do jednoho zařadí. A alespoň tak poznáte nové lidi!

Více informací o Prahatonu můžete najít na oficiálních webových stránkách. Nechcete si nechat ujít všechny novinky? Pak sledujte facebookovou stránku a událost akce. V případě zájmu se můžete registrovat přes on-line formulář pro týmy či jednotlivce.

Šimon Rogner

Spoluzakladatel a bývalý šéfredaktor Studentských listů, teď píšící hlavně o politice. Redaktor ČT24 píšící o soudních kauzách a student žurnalistiky na Karlově univerzitě.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..