Právě si prohlížíte <strong>Zavolíme! Debata s kandidáty na prezidenta bude živě vysílána přímo do škol</strong>
Zdroj: Zavolíme

Už 1. prosince budou žáci a studenti ve školách napříč republikou sledovat předvolební debatu s kandidáty na prezidenta. Vysílat se bude během dopoledního vyučování, od 9:00 do 12:00. Organizace stojí na principu studenti studentům, celá realizace tedy závisí právě na nich. Účast potvrdilo celkem šest prezidentských kandidátů. Debatovat budou o tématech, která mladou generaci zajímají. Ta vzešla z průzkumu ve spolupráci s iniciativou Politika (nejen) pro mladé. 

Osloveni byli kandidáti na základě aktuálních průzkumů volebních preferencí. Účast potvrdili senátor Pavel Fischer, senátor Marek Hilšer, bývalá rektorka Mendelovy univerzity Danuše Nerudová, armádní generál ve výslužbě Petr Pavel a předseda ČMKOS Josef Středula.

Debatu kompletně připravují studenti. Rešerše, předvolební průzkum a propagaci zajišťují studenti žurnalistiky a marketingu z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy ve spolupráci s iniciativou Politika (nejen) pro mladé.

Znělky složili a nahráli studenti a pracovníci pardubické konzervatoře a vizuální identita vzešla od studentů grafického designu a multimediální tvorby z Plzně. Plně v režii studentů je také fact-checking, maskérny i catering ve studiu a samozřejmě i samotný přímý přenos. Vysílat se bude z prostor centra Next Zone v areálu Smíchovské střední průmyslové školy a gymnázia v Praze. 

Projekt je výsledkem partnerství Studentského parlamentu Plzeňského kraje mimo jiné s dalšími regionálními studentskými samosprávami z celé republiky. „Máme radost z této široké spolupráce, protože jen díky ní a podpoře radních pro školství a dalších partnerů můžeme projekt dostat do škol po celé republice,“ říká koordinátorka celého projektu, sedmnáctiletá studentka gymnázia Anežka Tetřevová.

Ze zpětné vazby od škol vyplývá, že zájem o debatu je napříč regiony a na školách různého zaměření. „Pozitivní reakce jsme zaznamenali od vyučujících nejen z gymnázií, ale také ze středních odborných škol a učilišť. V každém regionu máme koordinátora z řad aktivních studentů, který má komunikaci se školami na starost,“ doplňuje Anežka.

Díky spolupráci s regionálními studentskými parlamenty, které jsou v kontaktu přímo se školami, očekávají organizátoři vysoké množství diváků, zejména středoškoláků. Zpětně dostupný bude také záznam a sestřihy jednotlivých částí. Vyučující nebo sami studenti se tak budou moci k debatě kdykoli vrátit, například těsně před samotnými volbami v lednu.

Jakým okruhům se debata bude věnovat? Vzešla přímo od samotných studentů z online průzkumu, zapojilo se bezmála 800 respondentů. „Jako jedno z hlavních témat z průzkumu vyšlo manželství pro všechny. Jako klíčové vlastnosti hlavy státu pak vnímají důvěryhodnost a nezkorumpovatelnost,“ přibližuje výsledky dotazníkového šetření dramaturg a moderátor prezidentské debaty, jednadvacetiletý student žurnalistiky Oldřich Neumann.

Debata je cílena přímo na generaci nejmladších voličů. Sledovat ji může kdokoli ve čtvrtek 1. 12. 2022 od 9:00 do 12:00 v přímém přenosu na webových stránkách www.zavolime.cz.

Studentské listy jsou mediálním partnerem akce.

Redakce

Redakční texty a tiskové zprávy.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..