Zítra, v sobotu 27. března, proběhne letošní ročník konference Pražský Barcamp. Akce, která si klade za cíl pomáhat studentům středních a vysokých škol se získáváním lepších pracovních zkušeností a snaží se zprostředkovat jim inspiraci od profesionálů, letos proběhne on-line. Přednášky, o kterých účastníci tradičně hlasovali v minulých týdnech, tak budou streamovány na facebookovém profilu a youtubovém kanálu Barcampu. 

Jedna z letošních přednášek pod názvem Nepiš blbě pod vedením copywriterky Hany Slabinové poradí, jak psát kvalitní texty na blog, svůj web nebo sociální sítě. Cestovatelka Martina Maslejová zase poradí, Jak během studií procestovat Evropu, přednášku Jak rozjet vlastní podnikání při škole? potom povede marketingová specialistka Jana Vítová. Na letošním Pražském Barcampu proběhnou také například přednášky na téma práce na dálku i efektivního učení se. Program startuje zítra v 9:00, poslední workshop skončí v 16:30. Podrobný program se nachází na webu konference. Celá akce je zdarma a registrace běží až do jejího zítřejšího startu.

„Chceme studentům středních a vysokých škol formou přednášek, workshopů a projektů nabídnout co nejlepší inspiraci a know-how expertů z rozličných oborů,“ píše se na webových stránkách Pražského Barcampu. Konference, za níž stojí skupina CETAS, se koná od roku 2017 a navazuje na stejnojmennou mezinárodní síť.

Vojtěch Petrů

Bývalý šéfredaktor. Na Studentských listech působím od listopadu 2021. Píšu o politice, školství nebo lidských právech. Specializuji se na témata související se zájmem mladých lidí o veřejné dění a jejich zapojení do politiky. Jinak studuji gymnázium ve Svitavách a vedle Studentských listů spolupracuji s dalšími médii.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..