Ve spojení s divadlem HOGO FOGO se v neděli 18. dubna od 19 hodin uskuteční on-line benefiční koncert zpěváka a skladatele Patrika Stoupy. Ten spolupracuje s nadačním fondem Českého rozhlasu Světluška od začátku letošního roku, nazpíval pro něj píseň Je to znát. Kromě Stoupy se představí nevidomá zpěvačka a pianistka Ráchel Skleničková, dalším speciálním hostem večera bude frontman kapely Děda Mládek Illegal Band Marcel „Mersí“ Marek, který s Patrikem Stoupou zazpívá tři písně. Padesát procent z každé zakoupené vstupenky poputuje právě na podporu Světlušky.

„Světluška mi za posledních 15 let strašně moc pomohla, a to nejen ve zpěvu. Takže kdykoliv můžu Světlušce takto poděkovat, tak to udělám moc ráda. Těší mě, že nás s Patrikem spojili,“ říká Ráchel Skleničková, která se Světluškou dlouhodobě spolupracuje. Kromě vlastních písní, které odehraje za doprovodu kolegyně Michaely Blažkové, zazpívá společně s Patrikem Stoupou i zmíněnou píseň Je to znát, na jejímž vzniku se podílela přední jména české hudební scény jako například producenti Lukáš Martínek a Zbyněk Raušer nebo hudebník Jan Lstibůrek z kapely Tomáše Kluse.

K písni vznikl i videoklip, který popisuje Patrik Stoupa: „Objevují se v něm dva páry, z nichž jeden tvoří mladí lidé se zrakovým postižením. Právě nevidomý pár je ten, který v příběhu ukazuje, že i navzdory hendikepu dokáží nevidomí a slabozrací každodenní chvíle prožívat mnohdy s větší láskou, radostí a nasazením”.

V oficiální nahrávce můžete slyšet hlas zpěvačky Markéty Poulíčkové alias MAKY. Ta se však v rámci nedělního koncertu na pódiu neobjeví a její část skladby odzpívá právě Ráchel Skleničková. „Ve své tvorbě se věnuji trochu jiným stylům než Patrik nebo MAKY, takže je to pro mě zajímavý hudební exkurz. Píseň je ale ve svém žánru výborná a moc se na to těším,” popisuje své pocity z vystoupení zpěvačka a dodává, že by ve spolupráci rozhodně chtěla pokračovat i v budoucnu, kdy se na koncerty opět vrátí publikum.

Dobrovolné vstupenky na koncert je možné zakoupit na webovém portálu inviton.cz.

Filip Svoboda

Studuju žurnalistiku a na listech mám na starosti kulturní rubriku. Píšu o videohrách na Zing.cz.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..