Zatímco studenti i učitelé si již zvykli na distanční výuku, v Poslanecké sněmovně se uzavírá legislativní proces návrhu novely školského zákona o zrušení povinné maturity z matematiky. 

Povinné maturitě z matematiky opět zvoní hrana. Novelu školského zákona, která by povinnou maturitní zkoušku z matematiky znovu nahradila možností výběru mezi ní a cizím jazykem, předložila vláda na podzim minulého roku. Zasloužily se o to také černé urgence studentů a neziskových organizací. Na obranu povinné maturity z matematiky tehdy naopak vystupoval například poslanec Trikolóry Václav Klaus mladší: „Nevím jestli je vaší rolí vzdělanost České republiky, nebo honění se za pár hlasy sedmnáctiletých a osmnáctiletých mladých lidí”.

Novelou se na schůzi 22. dubna mají zabývat poslanci a existuje možnost, že by prošel pozměňovací návrh poslance vládního hnutí ANO Karla Raise, který navrhuje opětovné odložení maturity povinné maturity z matematiky o další dva školní roky. Během tohoto období by se tak dle něj školství mohlo na maturitu z matematiky připravit.

S tímto návrhem nesouhlasí Česká středoškolská unie, která se rozhodla uspořádat dopisovou akci, během níž apeluje, aby studenti psali dopisy poslancům. „Když se výuka matematiky zlepší, studenti budou mít sami chuť ji poznávat. Zvýší se počet středoškoláků, kteří se budou chtít věnovat matematice i v budoucnu a maturitu z ní si zvolí třeba i dobrovolně,“ podotýká předseda ČSU Viktor René Schilke.

Hlasování proběhne na schůzi, která začíná ve středu 22. dubna.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..