Právě si prohlížíte „Auroran využívá nemoc a strach k vlastnímu obohacení a uspokojení,“ říká exčlenka sekty Novija Gána Sepata
Guru Auroran (Milan Berger) se považuje za mimozemšťana z galaxie Persuánes. Ilustrace: Studentské listy

Investigativní tým Studentských listů vypátral další exčlenku náboženského hnutí Novija Gána Sepata, vedené Milanem Bergerem, v sektě známém jako Auroran Dift Lavus. Psali jsme o něm již v minulém díle. V tomto exkluzivním rozhovoru se dozvíte další informace o pozadí Auroranova hnutí a filozofii „hvězdných lásek“, pomocí níž Berger páruje své členy a nutí je k souložím. Ponořte se spolu s námi do temných útrob sekty, která se brzy dostane na přední strany všech českých médií.

Co tě přimělo hovořit veřejně o Auroranově hnutí?

Dostala jsem možnost se k tomu vyjádřit, a jelikož nemám problém o své zkušenosti hovořit, tak ráda povím, co vím.  Bydlím ve městě, kde je 7 vír – i sekty – Jehovisté a satanisté.  Vím, jak je důležité, aby lidé věděli, že to existuje, proč to tu je, a proč mají stále nové a nové zájemce. A říci jim kromě toho, že to, že někam budou patřit má i svá úskalí.

Jakým způsobem jsi se poprvé dozvěděla o Auroranově skupině?

Já ho vnímala poprvé u Andreji na ZPRÁVY Z GALAXIE – kde ho měla jako hosta v autě. Andrea Svobodová Křešová dostala do vysilání Aurorana (Milana Bergera) po té, co k němu poslala svoji kamarádku, kterou vlastně sexuálně obtěžoval (pozn. redaktora „léčil“). Za vidinou větší sledovanosti, větších příjmů. Bylo pro ni důležitější vysílání než svědomí. – Andreu kontaktovali lidé, kteří byli podvedeni nebo obtěžováni Auroranem, ale tvrdila, že to není pravda, a že neví, co dělá v soukromí.

Andrea Křešová.

Kdo je vlastně ta Andrea Křešová a jakou roli v tom celém má?

Tu nejhlavnější. Ona ho objevila. Poslala za ním svoji kamarádku, aby ho zkusila a zjistila co umí, protože se dozvěděla, že někde někoho léčí atd.  Tu kamarádku vlastně sexuálně obtěžoval, ona to řekla i Andrejce, že je to takovéto „léčení“, a ona ho přesto pozvala na první natáčení z auta. Andrejka chtěla mít taky svého mimozemšťana – jako její oblíbená Elena, a tak ho za každou cenu našla v Auroranovi.

Jakub Š. byl první, který kompromitoval Andreu, oslovila ho Samira (první hvězdná láska Aurorana), a svěřila se mu, že se bojí odjet do pyramidy, bojí se o svoji dceru atd. To je ten údajný případ rituálního obětování, o kterém se mluví v médiích. Andrea sama dostávala peníze, ubytování na hotelech, a tvrdila po skončení, že nic nebrala. A přitom taky nechtěla, aby se to dostalo ven. Sama Andrea byla ve fázi, kdy se ho bála, nechtěla s ním už ani natáčet – tvrdila, že na ni útočí. Provalilo se, že kolem Aurorana jsou bývalí vězni a divné existence, dávající mu peníze, aby jim vybral hvězdnou lásku – ženu, která se jim líbila. Proto rozbíjel rodiny a říkal, že jsou to ještěři, a ať nebrání hvězdným láskám. Stačí si poslechnout jeho vysílání s Andreou. Přišel sem, protože hledal Samiru – svojí  jedinou a pravou lásku přes tisíce let. I když potom zase říkal, že není jeho láska, následně zase, že je. Potom měl hodně lásek.

Byla jsme svědkyní léčení na zahradě – tam za ním jezdily ženy nejvíce, položil je na zahradní stůl, a Anaki, Taťána Kuchařová starší, Auroran a Leoš Svoboda (současný bodyguard Aurorana) všichni na ni sahali. Auroran u toho jedl a mluvil o blbostech. Prý posílali léčivou energii. Následně ty ženy šel doprovodit k autu sám, před ostatními jim dávali vejce, čokolády, ořechy, ale u auta je ještě osáhaval po zádech a zadku, tam mu ty léčené ženy obvykle dávaly peníze. Lidi obíral o peníze, i když tvrdil, že peníze nebudou potřeba už před lety. Přetočil a začal s tím, že mu je mají dát, že postaví vesničky, ale žádné nemá v plánu postavit. Naopak mu financují ty lidi, luxusní bydlení, auta a život. Pracovat nebude. Nic z toho co předpovídal se nesplnilo a vše čerpal z internetových zdrojů. Je to podvodník a zločinec a celá parta s ním. Využívají nemoc a strach k vlastnímu obohacení. A Andrea Křešová ho přivedla a podporovala celou dobu.

Leoš Svoboda.

Jak na tebe napoprvé Auroran neboli Milan Berger působil?

No, nedá se to říci pár slovy, první bylo „Cože? Jako že je vtělený mimozemšťan? Co?“ Ze začátku měl scénář kupodivu líbivý. Lepší život, změna, zdravá strava, což nebylo špatné, ale zvědavost byla, co za tím je. Tak jsem se mu ozvala na výzvu, když hledali někoho, kdo by mu pomohl s natáčením. Řekla jsem si, hele, zkusíme to, aspoň probádáme, co za tím je, a kde je pravda.  První telefonáty a první setkání bylo u Andrejky doma na zahradě. Takže jsem hned mohla poznat Andrejčino zázemí  a dceru s tím jejím přítelem, kterého tam při této návštěvě léčili. Samozřejmě se zázrak nekonal. Mluvila jsem s ním přímo, co cítí a jak mu je. Sám čekal, co z toho bude, nic úžasného to nebylo – a chodit lépe mu také nešlo.

Jakým způsobem jsi zjistila, že je v tomto hnutí něco špatně?

Hnutí Novija Gána Sepata už jsem nezažila, zažila jsem to před tím, a co je vedlo k tomu zavést hnutí. Já měla štěstí, že se mnou neřešil od začátku žádné léčení, tudíž si mě nedovolil obtěžovat, protože jsem s ním nikdy nebyla sama. A navíc mě potřeboval k práci – tam se zapomínal, že je vtělený mimozemšťan a já jen sledovala, že všechno je jinak a lež. Potom jsem poznala ty jeho nejbližší – Leoše Svobodu, který říkal, že mu Berger dává možnost na lepší život. Znala jsem i Samiru. Byla u mě i se svou dcerkou, která se neskutečně bála Aurorana. Slyšela jsem jejich hádku, když se oblékali na chodbě. Auroran jí tam tehdy řekl, že nemá rád děti a neměl je nikdy rád. To už jsem větřila, že tohle není vesmírná láska. Moje rodina, která to sledovala i všichni kdo byli u natáčení si mysleli, že je to najatý blázen – a že si platí nějaké svoje magořiny.  A když jsem viděla, jak žere a ano doslova žere od rána do večera, a nepozná veganské potraviny od jiných, tak už jsem věděla, že tohle nedopadne dobře.

Co je podle tebe největší riziko pro člověka, který vstoupí do této skupiny?

Zažila jsem lidi, kteří vstoupili do různých sekt a za chvíli vystoupili, nebo tomu propadli a byl to malér. Ona by spíše otázka měla znít takto: co lidi nutí vstupovat do sekt? Ať se každá rodina nebo jednotlivec zamyslí, pokud někdo blízký nebo oni sami mají potřebu to tam zkusit, proč? Co jsem za třicet let vypozorovala je, že sami se sebou si neví rady, že nemají pořádné rodinné zázemí, zažili šikanu, ponižování, zklamání blízkých lidí. Tlak na ně byl vyvíjen z okolí, z práce, z rodiny, a oni nenacházeli pochopení, proto jsou snadno lapitelní do sekt, komunit atd. Tam jim slibují pochopení, náruč a další věci.

Co bys poradila lidem, kterým člen rodiny odešel do této sekty?

Každopádně bych se nejdříve zamyslela, co ten jejich človíček neměl, a tam to našel, a zkusila bych mu to láskyplně nabídnout. Ono to hned nezačne fungovat, ale přeci jen láska rodiny je silnější. Pak bych se určitě obrátila i na lidi, kteří mají už zkušenosti nejen s touto sektou ale klidně i na psychologa, oni už dají základní rady. Hlavně bych jim ukazovala nenápadně tu pravdu, ty důkazy. Platí zde to, co platí u mnohého – když nebudeme vnucovat, ale šikovně podstrkovat, sám si človíček na to přijde. My musíme mít trpělivost.

Citát Milana Bergera, v sektě známého jako Auroran Dift Lavus.

Myslíš, že Auroranova skupina představuje společenské riziko?

Každá skupina, která manipuluje, okrádá, lže, obtěžuje a ubližuje, je společenské riziko. A to, že jsou tu stále, je jen důkazem, že naše společnost se stále spoléhá, že veškeré její problémy vyřeší někdo jiný. My bychom měli neustále opakovat, že každý jedinec si musí vyřešit svoje problémy sám. Může se nechat inspirovat, ale nikomu je nemůže předat, natož aby spoléhal na někoho, kdo je za něj vyřeší – i kdyby to byl vtělený mimozemšťan – navíc takový jako Auroran, který vyhrožoval už v roce 2022, že odletí se svojí vesmírnou lodí. Stále  je tady a nevypadá, že by se chystal na odlet.

Co vlastně Auroran učí o mimozemšťanech? Můžeš nám vysvětlit termín „Hvězdné lásky“?

Co teď učí už nevím, ale ve videích s Andrejou z auta říkal, že každý z nás je z nějakého rodu.  A co umí, to jsem moc nevnímala, protože bylo jasné, že si to vymýšlí. Já si ho ráda zkoušela, když jsme řešili obyčejné věci.  Bylo hodně vidět, že sledoval a hltat Star trek atd. Z toho hodně čerpal a v pořadech i zmiňoval, že jsou až z 90 % pravdivé.

Jinak termín „hvězdné lásky“ – to je super byznys plán. Začal u Andrejky. Od ní se se dozvěděl o jejích sympatiích k panu Zítkovi, dezinformátorovi a bývalému kandidátovi na prezidenta. A to viděl každý, že k němu má Andrea veliké sympatie, tak jí Berger nakukal, že je její „hvězdná láska“. Pan Zítko nebyl stejného názoru. Pak jsem zažila jak se domlouvají tyto lásky, Leoš Svoboda, jeho kamarád, měl doma manželku a rodinu, ale líbila se mu jedna členka Auroranova hnutí. Tak té osobě oznámil, že jsou hvězdné lásky, a furt ji nutil do sexu se Svobodou. Na těch setkáních pároval lidi mezi s sebou. Nikomu to nebylo divné, že zrovna mezi nimi na tom setkání jsou hvězdné lásky. Bral za to i peníze, když někdo chtěl hvězdnou lásku.

Dívka, která se kvůli rodičům identifikuje jako mimozemšťan. Podepsala odstoupení od České republiky jakožto korporace.

Víte o ceste do Bosny k pyramidě v roce 2022?

Ano, to byla doba, kdy jsem ho osobně poznala, a byla jsem s ním ve spojení. Byla to ta „Velká akce“. Nám tvrdil, že tam musí jet, aby zachránil planetu, s určitým počtem lidí, nějakých speciálních druhů, podle toho jak si ty lidi třídil, a musí udělat nějaký rituál. Samira se pak bála, že ji tam zabijí i s dcerou, že ji obětují nebo bohu Země. Nahlásila to na policii a Bergera v Bosně chytil Interpol. Auroran pak vysílal přímo z Bosny, že byli na výslechu 4 hodiny kvůli hromadné sebevraždě.

Co byste doporučila lidem, kteří chtějí pomoct s šířením osvěty o tomto hnutí?

Každopádně z vlastní zkušenosti vím, že něco někomu vnucovat nemá efekt. Prostě bych psala a šířila různými způsoby skutečné příběhy, které se staly. Zdůrazňovala bych, že ti lidi mají osobní zkušenost, že to není jedna paní povídala. Snažila bych se poukazovat na to, jak tyto hnutí pracují. Pokud stejně jako Auroranovi lidé tvrdí, že zachraňují lidi, planetu, a po X letech není žádná slibovaná vesnice, žádná komunita, kam se můžou nemocní lidé přijít uzdravovat. I když ti, co jsou kolem Bergera, teď najednou mají vozy, domy nebo vily – z toho by snad každému mělo dojít, co je vlastně Auroranovo hnutí zač.

Investigativní tým Studentských listů

Investigativní tým Studentských listů. Autoři textu jsou u některých článků z bezpečnostních důvodů v anonymitě.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..