Pátého prosince tradičně slavíme Mezinárodní den dobrovolníků. Úsilí nespočtu dobrovolnic a dobrovolníků přispívajících po celém světě k budování lepší společnosti si připomínáme díky OSN od roku 1985.

Jsou to totiž právě dobrovolníci a jejich práce, kdo dlouhodobě pomáhá lidským společenstvím se rozvíjet. Důležitost dobrovolnické práce ukázala i pandemie koronaviru, kdy lidé pomáhající na covidových jednotkách mnohdy zachránili zahlcené nemocnice před kolapsem.

Všem dobrovolníkům, kteří přispívají, ať už právě v boji proti koronaviru, za zlepšování podoby školství v rámci vzdělávacích neziskových organizacích, za lidská práva, ochranu klimatu, za transparentnější  a lepší politiku, či těm, kteří jinak dobrovolně pomáhají lidem ve svém okolí, zlepšují život v místě, kde žijí, či organizují akce a příležitosti pro mladé lidi, bychom rádi jménem redakce poděkovali za jejich důležitou práci.

Zároveň připomínáme, že na dobrovolnické práci stojí a padá také naše redakce. Všichni členové a členky našeho týmu přispívají k chodu našeho média zcela dobrovolně a bez nároku na honorář. Pokud nám chcete pomoct nadále přinášet do veřejného dění témata blízká mladým lidem a dávat mladým novinářům a aktivním lidem příležitosti k realizaci, podpořte nás prosím v probíhající crowdfundingové kampani. I malý finanční obnos nám velmi pomůže.

Případně: není snad lepší způsob, jak oslavit Mezinárodní den dobrovolníků, než začít s dobrovolnictvím a okusit jeho kouzlo? Pokud jsme student či studentka a máte zájem o novinařinu, nebo vás zkrátka jenom baví psát, vyhledávat informace či prezentovat své postoje (nebo vás baví správa sociálních sítí nebo moderování akcí či podcastu), naše redakce neustále hledá redaktory i externí spolupracovníky. Přidat se k nám můžete zde.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..