Právě si prohlížíte Iniciativa mladých členů ODS spouští vlastní kampaň. Rozjede se do regionů

Iniciativa Česko.plus, za níž stojí několik mladých členů ODS, letos v březnu představila dvanáct programových bodů. Ty měly přinést do veřejné debaty témata blízká mladým lidem a zároveň sloužit jako motivace pro vznikající program koalice SPOLU (ODS, lidovci a TOP 09). Iniciativa teď startuje vlastní volební kampaň #bezkecu, v rámci níž chce vyrazit do regionů a podpořit kandidáty pravicové trojkoalice při komunikaci s voliči. 

„Poslední dobou se nám tady rozmohl nešvar škatulkování. Staří, mladí, sluníčkáři, kobliháři apod. Za nás je to slepá ulička. Například neustále omílaný konflikt mladí vs. politika. Nic takového neexistuje. Lidé každého věku vědí, jak a proč mají volit. Chybí jim ten, komu by to hodili. Nejvíc je štvou ty kecy o ničem. Naše letní kampaň #bezkecu má za cíl komunikovat témata nejen našich dvanácti bodů bez ohledu na věk, zaměstnání či sociální bublinu kandidátů a jejich voličů, občanů,“ uvedl jeden ze signatářů iniciativy Radim Ivan (ODS), který v podzimních volbách kandiduje z 22. místa za koalici SPOLU v Moravskoslezském kraji.

Pomáhali také Vávrové

Kampaň bude stát na dvanácti programových bodech, které iniciativa představila letos v březnu (informovali jsme o nich zde). Některé z nich jsou spíše netradiční a nepatří k těm, které by ODS na celostátní úrovni často nadnášela. Signatáři Česko.plus chtějí otevření země kryptoměnám, založení tuzemské základny NATO nebo konec financování dabingu z veřejných peněz. Důkladně se věnují také školství. Programování by se podle nich mělo učit na druhém stupni základních škol, angličtina by se zase měla vyučovat již od první třídy. Mělo by dojít k otevření nových školních oborů, jako je například game design.

„K pomoci při řešení našich bodů jsme oslovili i esa svých oborů, jako jsou Daniel Vávra či Radovan Vávra. Jejich myšlenky v oblasti výuky nových předmětů navázaných na herní průmysl či nápady jak úspěšně dokončit privatizaci nefunkčních státních podniků, jakým je například Česká pošta, jsou jednoduché, ale zároveň funkční,“ říká Radim Ivan. Bilancuje také dosavadní činnost iniciativy. Česko.plus kromě nadnášení svých zmíněných bodů také pořádalo například online debaty na různá témata.

Podle Ivana byl hlavní cíl iniciativy dostat svých dvanáct priorit do programu koalice SPOLU. „Přestože by mohl v našich očích být v mnoha ohledech více konkrétní a ambiciózní, jedná se o velice kvalitní dokument. Část z našich bodů se v programu promítla a my jsme rádi, že hodně zaujaly i kolegy z vedení ODS, třeba (europoslance) Sašu Vondru.“

Vojtěch Petrů

Na Studentských listech působím od listopadu 2021 jako šéfredaktor. Píšu o politice, školství nebo lidských právech. Specializuji se na témata související se zájmem mladých lidí o veřejné dění a jejich zapojení do politiky. Jinak studuji gymnázium ve Svitavách a vedle Studentských listů spolupracuji s dalšími médii.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..