Myslím si, že se zapomíná na to, co tu sociální demokracie vybojovala, a že to teď společnost bere jako samozřejmost. ČSSD každopádně není v kurzu a neoslovuje příliš voličů, obzvláště pak těch mladých. Proč tomu tak je a jak to změnit?

V mnoha ohledech si za současnou situaci můžeme sami. Nestačilo nám několik facek, změny v minulosti nepřišly a důvěra některých voličů vyprchala. Jsem ale pevně přesvědčen, že důvěru, byť těžko, lze získat zpátky. ČSSD už udělala první dobré kroky – zvolila si nové vedení, které je složeno z úspěšných komunálních politiků, a ukázala tak, že se chce změnit.

Teď je třeba vylepšit náš mediální obraz a odrazit se od dobrých věcí, které sociální demokracie dokázala v minulosti. Jde především o úspěchy v minulé vládě, které jsme bohužel dost nevykřičeli a za něž tak smetanu slíznul někdo jiný. V současné době se navíc zapomíná na běžné občany státu a rozevírají se tak nůžky mezi vrchní a spodní vrstvou. Toto nemůžeme dovolit. Musíme pomoct lidem, kterým se kvůli inflaci děsivě zhorší životní podmínky.

Podpořte unikátní projekt největšího českého studentského média. Vaše finanční dary v libovolné výši prosím posílejte na účet 2401503935/2010 a informujte nás o nich na e-mailu info@slisty.cz. Více informací naleznete zde.

To vše pak musíme prezentovat do médií a na sociálních sítích, které jsou v současnosti jedním z nejdůležitějších bitevních polí politické scény. Propagace ČSSD přitom nebyla a není dobrá. Atraktivnější, uvěřitelné a lépe cílené příspěvky můžou lépe zaujmout voliče z mladších generací. Na ty jsme podle mého názoru zapomínali, protože jsme cílili hlavně na starší generaci. To je ale pro stranu spíš cesta do zapomnění.

Je nutné chránit jistoty všech generací, podporovat mladé rodiny s dětmi, udržet bezplatné školství, zajistit kvalitní dostupnou zdravotní péči, postarat se o důstojné stáří, chránit a budovat co nejlepší pracovní podmínky a pomoct mladým se startem v životě dospělých. Stejně tak musíme cílit na všechny generace a do kampaně je také zapojit – tak, aby témata otevírali ti, kterým jsou nejbližší.

Jedním ze způsobů, jak oslovit mladé voliče, je najít mladou osobnost, která bude srozumitelně tlumočit myšlenky a program sociální demokracie směrem ke svým vrstevníkům a ukáže jim tak, proč by ČSSD měla existovat. Společnost potřebuje demokratické levicové smýšlení v zákonodárných orgánech, protože zajišťuje životní jistoty a co nejrovnější podmínky pro naše spoluobčany.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..