Začátek roku je specifický čas. Mnohé čeká zkouškové nebo hektický závěr pololetí. Kdo si ale navzdory náročnému programu najde čas na kulturu, neprohloupí. Leden ozvláštní expozice Národního muzea nebo životopisný snímek o princezně Dianě s Kristen Stewart v hlavní roli.

Národní muzeum zahajuje nový rok s grácií

Poklad mincí z Horních Rápotic

Hned zkraje roku, 3. ledna, můžete v Historické budově Národního muzea v Praze navštívit přednášku věnovanou významnému mincovnímu nálezu ukrytému za třicetileté války. Přednáška se koná v 17.30 hodin a potrvá zhruba hodinu. Vstupné je zdarma. 

Zázraky evoluce 

Další událostí v Historické budově Národního muzea je komentovaná prohlídka expozice Zázraky evoluce, která návštěvníkům představí rozmanitosti živočišné říše. Prohlídku můžete navštívit 15. ledna od 11 do 17 hod. Vstupné je možné zakoupit na místě či na stránkách Národního muzea. Setkání zájemců o prohlídku s lektorem se uskuteční před vstupem do expozice ve druhém patře Historické budovy.

Podpořte unikátní projekt největšího českého studentského média. Vaše finanční dary v libovolné výši prosím posílejte na účet 2401503935/2010 a informujte nás o nich na e-mailu info@slisty.czVíce informací naleznete zde.

Okna do pravěku

Po otevření jedné z nejmodernějších paleontologických expozic v Evropě zve Národní muzeum své návštěvníky na komentované prohlídky 22. ledna od 11 do 17 hod. v Historické budově. Setkání zájemců o prohlídku s lektorem proběhne před vstupem do expozice v prvním patře a vstupné je možné zakoupit na místě či online.

Filmový leden ve znamení dokumentů a životopisných děl

Nejhorší člověk na světě

Hned zkraje nového roku čeká diváky norský filmový zázrak režiséra Joachima Triera. Komediální drama Nejhorší člověk na světě se již pyšní cenou z festivalu v Cannes a několika dalšími nominacemi. Křehká výpověď o realitě mezilidských vztahů sleduje Julii, která ve vážném vztahu s Akselem nemá pocit čistého štěstí a své místo ve světě stále ještě hledá. České publikum se kromě působivé vizuální stránky vyprávění může těšit také na notnou dávku zábavy i smutku.

Nejhorší člověk na světě

Spencer

V druhé polovině měsíce přivítají česká kina dlouho očekávané životopisné drama Spencer. Americká herečka Kristen Stewart v něm ztvárnila Dianu Spencer během osudových okamžiků jejího příliš krátkého života. Diana se po letech utrpení a psychických problémů na plátně odhodlává k velkému činu – ukončit nešťastné manželství s princem Charlesem. Snímek, mapující několik epizod klíčové kapitoly Dianina osudu, diváci uvidí od 20. ledna

Chladný první měsíc roku 2022 přinese do kin také několik dokumentů. Tuzemské filmové vody rozvíří 6. ledna dokumentární portrét českého filmového kritika a novináře Kamila Fily. Pět let jeho příběh, sjednocený pod názvem Síla, mapoval režisér Martin Mareček. Na co se těšit bude i na půdě zahraničních dokumentů, 13. ledna se dočká své premiéry snímek z roku 2018 Salvador Dalí: Raná léta. Fanoušci geniálního španělského malíře a jednoho z čelních představitelů surrealismu mají příležitost seznámit se s dětstvím a ranou tvorbou excentrického umělce.

(Inzerce)

Ticho před bouří

Rainbow Six nazýváme už třetím jménem, teď konečně vyjde

Hra oznámená pod názvem Rainbow Six Quarantine, kterého se museli vývojáři kvůli situaci kolem pandemie koronaviru vzdát, později označovaná jako Rainbow Six Parasite, vyjde 20. ledna už definitivně jako Rainbow Six Extraction. Hráči budou v několikačlenných skupinách bojovat proti záhadné nákaze, na rozdíl od úspěšného Rainbow Six Siege jde o plně kooperační multiplayer.

Nathan Drake se vrací v Uncharted: Legacy of Thiefs Collection

Na konci ledna se budete moci vrátit ke čtvrtému dílu Uncharted a jeho samostatnému rozšíření The Lost Legacy úhledně zabaleným ve speciální kolekci. Později v roce dorazí balíček (a s ním poprvé i hry ze série Uncharted) na PC. Pokud ale máte doma nejnovější Playstation, dočkáte se už 28. ledna.

Skupina redaktorů

Skupina redaktorů nebo redaktorek Studentských listů.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..