Žáci 9. ročníků základních škol a závěrečných ročníků středních škol a konzervatoří by mohli v pátém stupni Protiepidemického systému zpět do škol. Naznačuje to údajně změněná tabulka PES, kterou dnes zveřejnil server TN.cz. Ministerstvo školství návrh pro Studentské listy nekomentovalo.

„Distanční výuka ve všech stupních s výjimkou MŠ, speciálních škol a 1. a 2. ročníku ZŠ + specifické případy.” Taková jsou současná opatření Protiepidemického systému (PES) v oblasti školství v pátém stupni rizika. PES se však tento týden bude měnit.

To ostatně není nová informace, o úpravách systému už dříve mluvil ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Zatím však představil pouze dílčí změny v podobě otevření papírnictví a prodejen dětského oblečení a obuvi. V oblasti školství se zdálo, že k žádným změnám nedojde. Naznačil to i ministr školství Robert Plaga (za ANO), který v pondělí tweetoval, že školy budou v týdnu od 25. ledna pokračovat ve výuce dle současného režimu.

Nadměrné množství on-line hodin, psychická zátěž či nedostatek sociálního kontaktu ?. To jsou některá zjištění…

Zveřejnil(a) Studentské listy dne Úterý 19. ledna 2021

 

Podle údajně nové tabulky opatření, kterou ve středu dopoledne zveřejnil server TN.cz, by se ovšem restrikce související se vzděláváním měly změnit. V pátém stupni PES by měla být obnovena prezenční výuka 9. ročníků základních škol a závěrečných ročníků středních škol a konzervatoří, jinými slovy maturantů. Povolená by měla být i praktická a laboratorní výuka posledních ročníků VŠ v počtu maximálně 20 osob a individuální konzultace.

Tisková mluvčí ministerstva školství Aneta Lednová Studentským listům napsala, že se k této věci v průběhu tohoto týdne vyjádří ministr zdravotnictví Jan Blatný. „Do té doby se k celé věci nebudeme vyjadřovat,” dodala mluvčí. Podle serveru TN.cz by vláda měla „nový PES” schválit s největší pravděpodobností v pátek. To dnes odpoledne potvrdil i sám Blatný,

Zákaz prezenční výuky pro studenty středních škol včetně maturantů platí do 22. ledna, kdy končí nouzový stav. Do škol můžou chodit jen prvňáci a druháci a žáci speciálních škol.

Šimon Rogner

Spoluzakladatel a bývalý šéfredaktor Studentských listů, teď píšící hlavně o politice. Redaktor ČT24 píšící o soudních kauzách a student žurnalistiky na Karlově univerzitě.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..