Studenti závěrečných ročníků středních škol a žáci devátých tříd základních škol se do školy vrátí nejdříve v únoru. V pondělí odpoledne to oznámil ministr školství Robert Plaga (za ANO). Nadále tak zůstávají otevřené pouze mateřské a speciální školy, prezenční výuku mají také první a druhé ročníky základních škol.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) přitom v minulých dnech naznačoval, že maturanti a deváťáci by se mohli do školy vrátit v týdnu od 25. ledna. Ve hře mohla být i možnost změna opatření v Protiepidemickém systému, díky které by se tito studenti mohli účastnit prezenčního vzdělávání i v pátém stupni. Ani k tomu však nedošlo.

V příštím týdnu by Plaga měl rozhodnout o podobě letošních maturit. Diskutovat o nich bude se zástupci odborné veřejnosti, mluvčí ministerstva školství už dříve pro Studentské listy upřesnila, že debatu povede s řediteli škol, učiteli a školskými asociacemi. Podkladem k diskusi by měly být i výsledky ankety z ministrova Instagramu, v níž se ptal maturantů, jaké změny by si představovali.

Ministr minulý týden v debatě Institutu pro politiku a společnost upřesnil, že uvažuje o tom, co udělat s druhým pololetím tak, aby studenti odešli co nejlépe vybaveni do dalšího života. Naznačil, že těžiště možných změn může být u ředitelů škol. Pouze spekulací tak je, zda jim například nedá možnost zrušit výuku nematuritních předmětů, jak to navrhoval ředitel Smíchovské střední průmyslové školy Radko Sáblík.

Šimon Rogner

Spoluzakladatel a bývalý šéfredaktor Studentských listů, teď píšící hlavně o politice. Redaktor ČT24 píšící o soudních kauzách a student žurnalistiky na Karlově univerzitě.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..