Právě si prohlížíte Odstřihněte Rusko od systému SWIFT, píší mladí členové ODS německému velvyslanci kvůli válce na Ukrajině

Mladí členové ODS sdružení v iniciativě Česko.plus zveřejnili otevřený dopis německému velvyslanci v Česku Andreasi Künnemu v souvislosti s debatou o sankcích proti Rusku, jež včera v časných ranních hodinách vojensky napadlo Ukrajinu.

„Jsme rozčarováni zejména ze zpráv, že to byla právě spolková vláda, která zablokovala odříznutí Ruské federace od mezinárodního platebního systému SWIFT. Toto rozhodnutí považujeme za zradu. Spolková vláda jím zrazuje hod noty, o kterých nás léta přesvědčovala, že je bude hájit,” píší ve výzvě.

Mladí členové ODS sdružení v iniciativě Česko.plus zveřejnili otevřený dopis německému velvyslanci v Česku Andreasi Künnemu v souvislosti s debatou o sankcích proti Rusku, jež včera v časných ranních hodinách vojensky napadlo Ukrajinu.

Prezidenti a premiéři zemí EU včera schválili balíček sankcí proti režimu Vladimira Putina, podle napadené Ukrajiny a dalších zemí včetně Česka však nebyly tak tvrdé, jak to mohly. Kritiku vzbudilo především zablokování návrhu na odstřihnutí Ruska od mezinárodního platebního styku SWIFT ze strany Německa.

Právě krok Berlína signatáři dopisu z řad iniciativy mladých členů ODS Česko.plus kritizují. „Německo se ve svých poválečných dějinách zasazovalo o lidská práva, svobodu, demokracii a budování mírného soužití mezi evropskými národy. Alespoň o tomto nás Vaše vlády a Vaši zástupci u nás vždy přesvědčovali. 

Přesto tváří v tvář ruské agresi proti Ukrajině a jejímu lidu je to právě Vaše vláda a Vaše země, která svou politikou pomohla pro tuto agresi vytvořit předpoklady a hlavně která odepírá Ukrajině účinnou pomoc,“ píší v otevřeném dopisu.

„Jsme rozčarováni zejména ze zpráv, že to byla právě spolková vláda, která zablokovala odříznutí Ruské federace od mezinárodního platebního systému SWIFT. Toto rozhodnutí považujeme za zradu. Spolková vláda jím zrazuje hod noty, o kterých nás léta přesvědčovala, že je bude hájit,” pokračuje prohlášení.

Signatáři Pavlína Civínová, Radim Ivan, Jakub Splavec, Jan Klusáček, Matěj Trávníček a Lukáš Hanes také německého velvyslance žádají, aby německé vládě tlumočil jejich rozčarování a apel, aby svou politiku přehodnotila.

Se souhlasem iniciativy Česko.plus publikujeme celé prohlášení:

Vážený pane velvyslanče, 

obracíme se na Vás, protože se cítíme být podvedeni vládou, kterou v naší zemi zastupujete. Německo se ve svých poválečných dějinách zasazovalo o lidská práva, svobodu, demokracii a budování mírného soužití mezi evropskými národy. Alespoň o tomto nás Vaše vlády a Vaši zástupci u nás vždy přesvědčovali. 

Přesto tváří v tvář ruské agresi proti Ukrajině a jejímu lidu je to právě Vaše vláda a Vaše země, která svou politikou pomohla pro tuto agresi vytvořit předpoklady a hlavně která odepírá Ukrajině účinnou pomoc. Jsme rozčarováni zejména ze zpráv, že to byla právě spolková vláda, která zablokovala odříznutí Ruské federace od mezinárodního platebního systému SWIFT. 

Toto rozhodnutí považujeme za zradu. Spolková vláda jím zrazuje hod noty, o kterých nás léta přesvědčovala, že je bude hájit. Žádáme Vás, abyste tlumočil své vládě naše rozčarování a náš apel, aby svou ostudnou politiku přehodnotila. 

Jsme si vědomi, že na tomto hanebném rozhodnutí mají svůj podíl viny i vlády dalších států, ale jsme přesvědčeni, že úloha spolkové vlády, potažmo Německa, je v celé věci zásadní, a proto apelujeme právě na Vás a Vaši vládu. 

Závěrem si Vám dovolujeme sdělit, že tento dopis dáváme k dispozici veřejnosti, kterou budeme žádat, aby společně s námi apelovala na Vaši vládu a aby protestovala proti německé politice appeseamentu dalšími občanskými prostředky včetně bojkotu německého zboží a firem.

Česko.plus

Česko.plus je iniciativa aktivních členů ODS z celé ČR. Hlavním cílem je nabídnout konkrétní, obsahově atraktivní a realizovatelné politické body, které Česko přiblíží do společnosti vyspělých evropských zemí. Zakládajícími členy jsou Pavlína Civínová, Lukáš Hanes, Radim Ivan, Jan Klusáček, Jakub Splavec a Matěj Trávníček.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..