Již poměrně bouřlivé české politické vody, ve kterých už probíhá volební kampaň do podzimních voleb, rozvířil bývalý bulvární novinář, populární starosta, ale i skandální buřič, známý nejen tuzemským voličům. Pavel Novotný, jak jinak než svým vlastním a originálním způsobem, oznámil konec v Občanské demokratické straně (ODS).

Svůj odchod oznámil nikoliv oficiálními a tradičními prostředky, nýbrž na svém Twitteru, a to nikoliv vlastními slovy, nýbrž screenshotem jeho konverzace s uživatelem Messengeru.

Novotný ve své zprávě mluví o „ubohém“ chování ODS vůči němu, přičemž ve straně údajně zůstává jen ze solidarity. „Já s tím zm*dem Zahradilem a jeho piarkem…ve straně nebudu,“ pokračuje a naráží na své dlouhodobé vnitrostranické spory s europoslancem a členem předsednictva ODS Janem Zahradilem. Expresivními výrazy extravagantní starosta pražských Řeporyjí tradičně nešetřil, zmiňme hlavně zajímavou myšlenku, že strana Novotnému „nastříkala sperma do obličeje“.

Pavel Novotný, jak je mu blízké, si ihned na sociální síti protiřečil, když se omlouval v popisku dotyčného příspěvku za tento netradiční způsob oznámení konce v ODS. Zajímavé je, že o jeho odchodu nevědělo ani vedení ODS, včetně pražské buňky občanských demokratů vedených Tomášem Portlíkem. Ten se vyjádřil k záležitosti tak, že s Novotným o jeho odchodu nemluvili, navíc u něj nikdy neví, co myslí vážně a co je vtip.

Útěk z potápějící se lodi?

„Zlobivé dítě ODS“ nemělo ve vlastní straně v minulosti spory jen s europoslancem Zahradilem, konflikty měl i s bývalou předsedkyní Poslanecké sněmovny a senátorkou Miroslavou Němcovou, kritizován byl i dalšími členy ODS. Sám přitom dříve tvrdil, že ODS miluje a pokud mu pošle Petr Fiala SMS, ihned odejde.

Je samozřejmě otázkou, jak moc se dá Novotného výrok vážně a jaké můžou být jeho motivy, protože řeporyjský starosta si vybudoval pověst na svojí nevyzpytatelnosti a skandálních prohlášeních. Podle zákulisních informací je sám Novotný velmi nespokojen s tím, že ho strana neumístí na volební kandidátku koalice SPOLU, ve které figuruje kromě ODS také TOP 09 a KDU-ČSL, a neposouváním se ve stranických strukturách směrem nahoru.

Zároveň se může jednat o chladný politický kalkul, neboť podle posledních volebních průzkumů padají ODS preference. V nedávném průzkumu společnosti Kantar pro Českou televizi mají občanští demokraté voličskou podporu 9,5 %, což je míň, než kolik průzkum přisuzuje například SPD Tomia Okamury. Jestli Pavel Novotný skutečně odejde, nám ukáže až čas.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..