Přestože Adele považuji za jednu z nejtalentovanějších zpěvaček současnosti, nikdy jsem nebyl jejím největším fanouškem, který by hltal každou jednu píseň. Asi právě proto mě tolik zasáhl singl Easy On Me, kterým se zpěvačka vrací po letech na scénu a láká jím na nadcházející album 30. O tom jsme psali už v kulturním výhledu na listopad.

Troufám si říct, že Easy On Me přichází přesně s tím, co chtějí fanoušci Adele slyšet. Tedy s melancholickou baladou, které vévodí zpěvaččin hlas, ze kterého vysloveně mrazí. Barva hlasu je zcela nezaměnitelná, mnozí ocení jeho naléhavost nebo třeba pěknou britskou angličtinu.

Samostatnou kapitolou je pak videoklip, pro který by se snad lépe hodilo označení kraťas. Technicky, atmosférou, výpravou i výpravností dosahuje téměř filmových kvalit a tvoří nezanedbatelnou součást zážitku z písně. Za režií stojí Xavier Dolan, který se podílel i na klipu k legendárnímu Hello, což je na první pohled poznat, ale osobně si myslím, že výsledný dojem z videa ještě o něco vzrostl.

První vlaštovka jaro nedělá, a tak nelze predikovat ani úspěch chystaného alba. Pro začátek je ale Easy On Me víc než důrazným upozorněním, že Adele prostě chyběla a stále tu pro ni je místo.

V seriálu Singl měsíce každý měsíc doporučím singl, který mě v poslední době nejvíce oslovil. Nejedná se o výběr nejlepšího hudebního počinu ani o kritické zhodnocení produktu. Jde o osobní dojem a výběr z hudebního spektra, které poslouchám a kterému se věnuji. To také samozřejmě neobsáhne veškeré hudební žánry a interprety. Přeji příjemné čtení a ještě příjemnější poslech.

Filip Svoboda

Studuju žurnalistiku a na listech mám na starosti kulturní rubriku. Píšu o videohrách na Zing.cz.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..