V souvislosti s novou podobou webu a fungováním diskusí pod články Studentské listy sestavily redakční pravidla diskusí, které budou platit na našich webových stránkách a nově také na sociálních sítích. Blokovány budou veškeré anonymní komentáře i příspěvky obsahující nenávistný obsah.

V souvislosti s novou podobou webu, již Studentské listy představili koncem minulého týdne, se změnil také způsob, jakým fungují diskuse pod našimi články. Zatímco v minulosti byla možnost komentovat příspěvky na našem webu skrze plugin propojená se sociální síti Facebook a diskutující tu tak automaticky vystupoval pod jménem na svém facebookovém účtu, současný systém přidávání komentářů je napojený na náš web a každý tu tak může zadat své libovolné jméno nebo nick.

I vzhledem k tomu se nyní v diskusích musíme vypořádat s novými fenomény, jako jsou například anonymní komentáře či vystupování diskutujících pod různými pseudonymy. Na základě toho, že Studentské listy mají nyní diskuse pod plnou kontrolou, se cítíme zodpovědní za jejich podobu a charakter a rozhodli jsme se přijít s novými pravidly našich diskusí, které najdete níže:

  • Komentáře nesmí porušovat zákony České republiky, obsahovat vulgarismy, urážky, pomluvy, ponižování či výhrůžky, nesmí propagovat extremistický obsah a podněcovat nenávist na základě rasy, etnicity, národnosti, pohlaví nebo genderu, sexuální orientace či identity nebo náboženství. Rovněž nesmí zveřejňovat osobní údaje, jako jsou telefonní čísla jiných osob, jejich adresy a jiné soukromé informace. Příspěvky v diskusi by také neměly obsahovat komerční reklamu ani na ni odkazovat.
  • Zakázáno je spamování a opakované vkládání příspěvků.
  • Autor komentáře by měl vystupovat pod svým jménem, anonymní příspěvky jsou zakázané.

Veškeré komentáře musí před jejich uveřejněním na webu schválit editor diskusí Studentských listů. Upozorňujeme, že veškeré komentáře, jež budou porušovat více popsaná pravidla, budou zablokovány. Pravidla budou nově platit také pro účty Studentských listů na sociálních sítích, tedy Facebook, Instagram a Twitter.

Děkujeme našim čtenářům za pochopení a slibujeme, že se budeme maximálně snažit udržovat diskuse na našem webu jako bezpečný a tolerantní prostor pro kultivovanou diskusi.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..