Právě si prohlížíte The Game Awards oznámily nominace, v porotě poprvé usednou i Češi

Datum „herních Oscarů“ se nezadržitelně blíží, galavečer v americkém LA se uskuteční už 9. prosince, a tak bylo na čase vyhlásit nominace ve třech desítkách kategorií od esportových přes žánrové až po nejsledovanější GOTY – hru roku. Zatímco mezi nominovanými tituly na rozdíl od předchozích let český nebo slovenský zástupce chybí, v porotě složené z rozličných světových médií usedne poprvé i česká redakce, konkrétně novináři z Games.cz.

Nejvíce nominací včetně té v nejvyšší kategorii si vysloužila arkádová akce Deathloop z dílen francouzských Arkane. Z vydavatelů ovládl nominace právě Microsoft, respektive spojení společností Xbox Game Studios a Bethesda (která vydává zmiňovaný Deathloop), ke kterému došlo na jaře letošního roku.

Za černého koně TGA lze považovat kooperační plošinovku It Takes Two nezávislého studia Hazelight, která okouzlila svou hravostí a nápaditostí mnohé hráče po celém světě a právem si vysloužila nominaci na hru roku a čtyři další k tomu. Zklamaní mohou být naopak fanoušci polského Cyberpunku 2077 z prosince 2020 (spadá už do letošního ročníku). Ten nejen kvůli svým vleklým technickým problémům dosáhl pouze na dvě nominace v kategoriích nejlepšího RPG a nejlepší hudby.

Češi v porotě

Účastí v odborné porotě TGA 2021 se pochlubila redakce herního webu Games.cz, která se tak stane vůbec prvním českým médiem angažujícím se v prestižním projektu. „Konečně s tím můžeme ven! Jsem sakra hrdý na to, že jsme se dostali do téhle prestižní společnosti,“ napsal hned po ohlášení nominací na twitter šéfredaktor Aleš Smutný.

Filip Svoboda

Jsem studentem žurnalistiky zajímajícím se o videohry, film, divadlo, hudbu a vůbec především kulturu v celém jejím rozsahu.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..