Studentsk� listy
Gmail Instagram Facebook Twitter

18.11.2021 13:39

The Game Awards oznámily nominace, v porotě poprvé usednou i Češi

Datum „herních Oscarů“ se nezadržitelně blíží, galavečer v americkém LA se uskuteční už 9. prosince, a tak bylo na čase vyhlásit nominace ve třech desítkách kategorií od esportových přes žánrové až po nejsledovanější GOTY – hru roku. Zatímco mezi nominovanými tituly na rozdíl od předchozích let český nebo slovenský zástupce chybí, v porotě složené z rozličných světových médií usedne poprvé i česká redakce, konkrétně novináři z Games.cz.

Nejvíce nominací včetně té v nejvyšší kategorii si vysloužila arkádová akce Deathloop z dílen francouzských Arkane. Z vydavatelů ovládl nominace právě Microsoft, respektive spojení společností Xbox Game Studios a Bethesda (která vydává zmiňovaný Deathloop), ke kterému došlo na jaře letošního roku.

Za černého koně TGA lze považovat kooperační plošinovku It Takes Two nezávislého studia Hazelight, která okouzlila svou hravostí a nápaditostí mnohé hráče po celém světě a právem si vysloužila nominaci na hru roku a čtyři další k tomu. Zklamaní mohou být naopak fanoušci polského Cyberpunku 2077 z prosince 2020 (spadá už do letošního ročníku). Ten nejen kvůli svým vleklým technickým problémům dosáhl pouze na dvě nominace v kategoriích nejlepšího RPG a nejlepší hudby.

Češi v porotě

Účastí v odborné porotě TGA 2021 se pochlubila redakce herního webu Games.cz, která se tak stane vůbec prvním českým médiem angažujícím se v prestižním projektu. „Konečně s tím můžeme ven! Jsem sakra hrdý na to, že jsme se dostali do téhle prestižní společnosti,“ napsal hned po ohlášení nominací na twitter šéfredaktor Aleš Smutný.

Snažíme se přinášet ověřené a srozumitelné články, ale jsme taky jenom lidé a chybujeme. Je pro nás důležité o chybách a nedostatcích vědět, abychom je mohli napravit a minimalizovat jejich výskyt. Proto jsme vděční za veškerou zpětnou vazbu, dotazy, náměty a připomínky, které nám můžete posílat na info@slisty.cz.

Komentáře