Peklo je většinou chápáno jako místo v posmrtném životě, ve kterém zemřelí trpí za své hříchy. Dodnes se však neví, zda může být skutečné. Nové studentské divadlo ve své inscenaci „Mlčenlivé volání“ existenci pekla nevyvrací, ba naopak. Co kdybyste dobrovolně prošli pekelnou branou, abyste byli podrobeni zkoušce, která určí váš další osud?

Premiéra se koná v sobotu 18. března od 19:30 v pražském klubu Rock Café, nejbližší reprízy následují 22. března a znovu 29. dubna. V hlavních rolích se představí studenti herectví Vojtěch Teichman, Zuzana Pavelková a Adolf Adam.

AliAs divadlo, jež bude mít svou první premiéru, je nový nezávislý soubor založený studentem herectví Adolfem Adamem z Vyšší odborné školy herecké. Smyslem divadla má být inscenování zcela nových divadelních her s národně-historickými tématy.

Příběh o mladém vyšetřovateli

Za první úspěch studenti považují už udělení grantu od divadelní agentury Dilia, která vybraným studentským projektům přispívá na jejich premiéry. Vůbec poprvé získali grant studenti z Vyšší odborné školy herecké. Finanční podporu berou jako závazek k vytvoření hodnotné studentské inscenace.

Mlčenlivé volání je jednoaktová detektivní tragikomedie, jež vypráví příběh o mladém vyšetřovateli z pražské kriminálky na počátku sedmdesátých let minulého století. Za těžkých podmínek musí odhalit tajemství záhadné vraždy. Aby mohl zjistit, co se doopravdy stalo, bude muset dobrovolně vstoupit do strastiplného procesu a podrobit se zkoušce. Ta mu má ukázat tu správnou cestu, jak zjistit, kdo je skutečným vrahem, a určit jeho další osud.

Studenti nechtějí čekat na příležitost

Autorem hry je mladý student herectví, režisér a zakladatel AliAs divadla Adolf Adam. Na začátku druhého ročníku se rozhodl založit vlastní autorské divadlo, kde bude uvádět své původní divadelní texty. „Mým hnacím motorem je potřeba tvořit. Psát divadelní hry, režírovat a hrát mi přináší velkou radost a dělat to pod záštitou vlastní značky je pro mě splněný sen. Děkuji svým spolužákům a kolegům hercům, že do toho se mnou šli,“ říká Adam.

Autor hry Mlčenlivé volání Adolf Adam.

AliAs tvoří studenti herecké školy, kteří už nechtějí čekat na příležitost, nýbrž se rozhodli ji sami vytvořit.  Jak uvedl autor: „Pro absolventy uměleckých studií je čím dál tím obtížnější najít dobré uplatnění bez praxe mimo školu, a proto má pro nás tato inscenace velký význam. Je to důkaz toho, že již umíme sami pracovat, že nás to baví a že uděláme vše pro to, abychom se tomu mohli v budoucnu i nadále věnovat.“

„Přijďte se podívat na celosvětovou premiéru nové detektivní tragikomedie. Nejenže podpoříte práci nezávislého divadla, studentů, ale uvidíte i hodnotné téma, které má v naší společnosti určitě místo,“ uzavírá autor Adolf Adam.

Šimon Rogner

Spoluzakladatel a bývalý šéfredaktor Studentských listů, teď píšící hlavně o politice. Redaktor ČT24 píšící o soudních kauzách a student žurnalistiky na Karlově univerzitě.

Tento příspěvek má jeden komentář

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..