• Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuPolitika
  • Komentáře k příspěvkuŽádný komentář
  • Čas na čtení:2 minuty čtení

Skupina členů ODS, která před parlamentními volbami přišla s dvanácti programovými body pro modernizaci Česka, nyní přichází s iniciativou, která má zajistit výdělek pro studenty do 25 000 Kč měsíčně bez daní a odvodů. V současné době je tato možnost ohraničena částkou 10 000 Kč. 

„Studenti získávají zkušenosti a mohou si přivydělat na své koníčky, cestování či první bydlení. Často však pracují jen tolik, aby nemuseli danit. Případně se celý systém obchází smlouvami na babičku nebo rozložením peněz do více měsíců, a nebo v nejhorším případě bokem na ruku,” říká jeden ze zakladatelů iniciativy ČESKO.plus Radim Ivan. 

Iniciativa na svých stránkách upozorňuje, že by zamýšlená změna mohla přinést více peněz do české ekonomiky, více úspor pro studenty při startu „dospělého” života,  více kvalifikované pracovní síly, a také více motivace pro mladé lidi pracovat na kvalifikovanějších pozicích už při studiu.  

„Navíc od roku 2010, kdy se současná úprava začala používat, se platy na brigádách téměř zdvojnásobily, zároveň rostou veškeré ceny – nájmy, energie, služba. Studenti tak mají rovněž větší náklady, proto vnímáme, že je jim potřeba ze strany státu podat pomocnou ruku.” dodává Ivan. 

ČESKO.plus teď bude během akce 25K sbírat co největší počet podpisů, aby mohla iniciovat jednání s poslanci vládní koalice, a také ministerstvem financí. 

Podpořit akci podpisem má možnost každý na webových stránkách www.25k.cz

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..