Pokud byl počátek E3 pro někoho zklamáním, po noci z neděle na pondělí tomu tak už zajisté není. Microsoft a Bethesda spojily poprvé od historické akvizice síly a přinesly prezentaci nabitou novinkami, které budou i v následujícím výběru znatelně převažovat. Maraton akcí doplnily ještě Square Enix Presents a dvojice show vydavatelství Future: PC Gaming Show a Future Games Show. Znovu přinášíme výběr z ukazovaných titulů.

Starfield

Celý večer zahájila očekávaná ukázka ze sci-fi RPG Starfield od Bethesdy. Vývojáři mluví o obřím otevřeném světě a hratelnosti zaměřené na průzkum. Navazují na série The Elder Scrolls a Fallout, koneckonců označují Starfield i jako jakýsi Skyrim ve vesmíru. Hry bychom se měli dočkat 11. listopadu 2022.

Guardians of the Galaxy

Marvel ochotně propůjčuje licence, tentokrát na oblíbené Strážce Galaxie vývojářům ze studia Eidos Montreal. Projekt je v pokročilé fázi vývoje, a nebojí se tak ukázat i notnou porci obsahu přímo ze hry. Půjde o singleplayer akční adventuru zaměřenou na příběh, který budou moci hráči ovlivnit dialogovými volbami. Viděli jsme i souboj, který může na první pohled připomínat systém boje z japonských RPG, jmenovitě poslední díly Final Fantasy. Dočkáme se už 26. října na PC i konzolích.

Forza Horizon 5

O novém díle arkádové závodní série Forza Horizon zasazeném do Mexika se spekulovalo už nějakou dobu. Nyní došlo k potvrzení a ukázce, která vyrazila dech především grafickým zpracováním. Hra vyjde na PC a Xbox 9. listopadu.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl

Značka S.T.A.L.K.E.R. ukrajinských vývojářů CSC má i po letech zvučné jméno, a to nejen ve východní a střední Evropě. S regulérním druhým dílem se vrátíme do Zóny, místa zdecimovaného jadernou havárií v Černobylu. Vývojáři lákají na poutavý příběh, grafiku, akci, a především tísnivou až děsivou atmosféru. Budeme bojovat s mutanty i hledat artefakty mezi nebezpečnými anomáliemi. To vše dorazí 28. dubna 2022.

A Plague Tale: Requiem

Francouzští vývojáři z Asobo Studio zvládají vedle podpory Microsoft Flight Simulatoru (který v srpnu dorazí na Xbox) kutit i novou hru. Tou je pokračování historické akční adventury ze středověké Francie Plague Tale: Innocence, Plague Tale: Requiem. Mělo by jít o plnohodnotný druhý díl vyprávění o dívce Amicii a jejím mladším bratrovi. Nic přesnějšího bohužel o hře nevíme, snad jen, že vydání je stanoveno na příští rok.

Replaced

Během večera se ukázalo mnoho počinů spoléhajících na výtvarný styl pixel art, žádný ale nezaujal zpracováním tolik, jako Replaced. Kyberpunková side-scrolling akce vypráví o umělé inteligenci v hlavě hlavního hrdiny, přičemž jejich vztah by měl být nosným prvkem celého příběhu. Až překvapivě filmově laděný trailer odhalil vydání na rok 2022.

Redfall

Zajímavě vyhlížející kooperační akce od studia Arkane, konkrétně týmu, který přinesl reboot Prey. Až ve čtyřech lidech se máme postavit upírské invazi do amerického města Redfall. Vývojáři si kladou za cíl propojit singleplayer a multiplayer, to vše v otevřeném světě. Tvůrci slibují vydat hru příští léto.

Battlefield 2045

Nový Battlefield se sice představil už během minulého týdne, včera večer jsme se však konečně dočkali vyhlížených gameplay záběrů. Švédské studio Dice přinese čistě multiplayerový zážitek, který nabídne režimy až pro 128 hráčů s dynamickým počasím a denní dobou, fyzikálním systémem Levolution 2.0, vozidly a letadly, jumpsuity i písečnými bouřemi. Zkrátka se na nás chystá epické bojiště, o kterém se nejvíc dozvíte právě z traileru níže. V tom je připomenuto i datum vydání 22. října.

Text obsahuje pouze úzký výběr z předváděných titulů. Zpracovány byly hlavně akce Xbox & Bethesda Showcase a Square Enix Presents. Do výběru se bohužel nedostaly novinky z PC Gaming Show a Future Games Show, přestože velká většina z nich stojí za pozornost.

Filip Svoboda

Studuju žurnalistiku a na listech mám na starosti kulturní rubriku. Píšu o videohrách na Zing.cz.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..