Nejen extroverti již více než rok trpí více či méně omezenou možností trávení času s blízkými. Naštěstí žijeme v 21. století a technologické inovace nám umožňují „setkávat“ se v reálném čase alespoň on-line. A tak, když se dostatečně vynadíváme na tváře příbuzných, spolužáků, kamarádů, zkrátka blízkých, které z důvodu aktuální pandemické situace nemáme možnost vidět naživo, přichází otázka – a co teď? V následujících odstavcích přinášíme několik tipů, které by snad na tuto otázku mohly najít odpověď.

1. Zahrajte si s přáteli na dvorku (Backyard)

Stačí pár minut hledání a na internetu naleznete stovky on-line her – ať už je to některá z variant kreslení a hádání či „kultovka“ všech duší milující černý humor Cards Against Humanity. Jde však většinou o jednotlivé weby, nabízející možnost pouze jedné z oblíbených her. Platforma Backyard (anglicky dvorek) však nabízí poněkud jiný koncept. Jak je patrno již z názvu, lze si tento web představit jako jakýsi „dvorek“, kde s přáteli máte na výběr z množství on-line aktivit – většinou jakýchsi dvojníků her již existujících (například i zmíněné kreslení či CaH). Navíc Backyard funguje jako all-in-one s integrovanou možností videa a audia, není tedy třeba být zároveň přihlášen na videohovoru jinde.

2. Vraťte se do vzpomínek s I Miss My Bar  

Chybí vám vaše oblíbená hospoda, bar či klub, kam jste s přáteli o víkendech chodili? Web I Miss My Bar se nostalgicky vrací do časů, kdy podniky ještě byly přecpané ve všech švech a díky nastavení různých prvků, jako je například hovor ostatních hostů či cinkání drinků, přináší tuto atmosféru až do vašeho pokoje. Připravte si ale kapesníky – vzpomínky a emoce vás mohou snadno přemoci! A abychom zůstali v tématu – můžete si za zvuků virtuálního baru zahrát některou z on-line variant tzv. „picích“ her. Těch nejspíše každý zná dost, přiznejme si, že z každé hry je picí hra, pokud se dostatečně snažíte – takže můžete vyzkoušet například Psych!, dostupný na Google Play i Apple Storu. Jde o zdarma dostupnou obdobu jedné ze známých her od Jackbox Games.

3. Podívejte se společně na film s Watch2Gether

Asi už to napadlo každého – společné sledování filmů či seriálů jako ideální aktivita pro on-line setkání a zejména nyní vhodná k pročištění hlavy a pozapomenutí na svět kolem. Pokud však nechcete sázet na perfektní synchronizaci a startování filmu stylem „teď to všichni zmáčkneme, tři-dva-jedna…“, web Watch2Gether vám video sesynchronizuje automaticky. Stačí vložit odkaz – nejjednodušeji se přes W2G ovládají videa z YouTube, avšak i jiné stránky fungují. A není asi třeba zmiňovat, že pro netflixaře existuje vlastní řešení, nově pod názvem Teleparty.

4. Využijte on-line databází e-knih a založte knižní klub

V posledních dvou bodech se od her a „čistě“ zábavy přesouváme ke svým způsobem edukaci. Ale nebojte se – distanční výuku necháváme na vašich kantorech, koneckonců i tyto dva tipy a jejich podoba se zásadně odvíjí od toho, jak je pojmete. Tak tedy, vzhledem k tomu, že mnoho institucí reaguje na uzavření veřejných budov, jako jsou knihovny či studovny uvolněním textů on-line a zdarma, nabízí se více než kdy dříve možnost založit si knižní klub! Stačí se ve skupině domluvit na knize, ke které mají všichni přístup, a týdenní či měsíční on-line setkávání vám třeba znovu umožní uchopit koncept času, který se v stávajícím může snadno vytratit. E-knihy zdarma nabízí například Městská knihovna v Praze, Moravská zemská knihovna, sociální síť pro čtenáře Databáze knih a mnoho dalších.

5. Probuďte v sobě umělce s Bobem Rossem

Poslední tip v sobě snoubí zábavu i umění. Kdo by neznal Boba Rosse, malíře s až terapeutickým projevem. Na svém YouTube kanálu The Joy of Painting vás krok po kroku provede tvořením půvabných idylických krajinek a ještě vás nezapomene pochválit za dobře odvedenou práci. Takže ať už sami nebo s dalšími nadějnými umělci – chopte se plátna a štětců (či obyčejného kancelářského papíru a vodovek, které vlastníte pravděpodobně ještě od základní školy) a uspořádejte si vlastní Bob Ross painting party! Hotovými výtvory pak můžete vyzdobit buď svůj pokoj, nebo alespoň své sociální sítě.

Toto bylo jen několik málo tipů z neustále rostoucího „trhu“ s on-line aktivitami. Budeme rádi, když nám dáte vědět svou zkušenost či se s ostatními čtenáři v komentářích podělíte o další nápady na ozvláštnění on-line setkání. A protože – jak by řekla teta Kateřina – bez práce nejsou koláče, příští týden si ukážeme 5 nástrojů, které ozvláštní vaši prezentaci nejen pro on-line hodiny.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..