Předsedkyní Mladého Pirátstva byla dnes zvolena neúspěšná sněmovní kandidátka a ústecká krajská zastupitelka Kateřina Stojanová. Ve funkci předsedkyně mládežnické organizace Pirátů nahradí Georgiu Hejdukovou.

Výhru Stojanové ve druhém kole oznámilo dnes Mladé Pirátstvo na sociálních sítích. Jejími neúspěšnými protikandidáty byli dosavadní členové vedení Tomáš Guth Jarkovský a Tadeáš Štěpka a členové organizace Vojtěch Lukavec a Filip Křistek. „Máme spoustu plánů, jak přiblížit aktivní občanství mladým lidem,“ napsala Stojanová po svém zvolení na Twitteru.

Mladá pirátka je od loňského roku za Piráty zastupitelkou Ústeckého kraje, působí tu i jako místopředsedkyně stranické buňky. V letošních sněmovních volbách kandidovala na Ústecku ze čtvrtého místa společné kandidátky Pirátů a STAN. Se ziskem 5 528 preferenčních hlasů se sice posunula na třetí místo, na mandát poslankyně však přesto nedosáhla. Vedle politických aktivit studuje na pražské Právnické fakultě Univerzity Karlovy.

„Piráti mě zaujali svým programem, který se od ostatních stran lišil právě tím, že vnášel nový a čerstvý pohled, byl velmi transparentní a otevíral lidem dveře do politiky,” uvedla Stojanová v září v rozhovoru pro Studentské listy v odpovědi na otázku, proč vstoupila právě do Pirátské strany.

Dosavadní předsedkyně Georgia Hejduková nově ustanovenou mládežnickou organizaci Pirátů vedla od letošního ledna. Na jaře vzbudilo rozruch v médiích a na sociálních sítích přejmenování organizace z předchozích Mladých Pirátů na Mladé Pirátstvo, které mělo zajistit větší inkluzivitu a přilákat do převážně mužského spolku více žen.

Vojtěch Petrů

Bývalý šéfredaktor. Na Studentských listech působím od listopadu 2021. Píšu o politice, školství nebo lidských právech. Specializuji se na témata související se zájmem mladých lidí o veřejné dění a jejich zapojení do politiky. Jinak studuji gymnázium ve Svitavách a vedle Studentských listů spolupracuji s dalšími médii.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..