Jménem redakce Studentských listů všem našim čtenářům přejeme šťastné vánoční svátky a úspěšný nadcházející rok 2022. Děkujeme také všem, kdo nás v roce uplynulém četli, navštívili naše akce nebo nás finančně podpořili. Bez vás bychom se neobešli.

Rok 2021 byl pro redakci Studentských listů (která v lednu příštího roku oslaví třetí narozeniny) v duchu řady velkých změn a novinek. Především pak na podzim, kdy jsme přinesli sérii textů a rozhovorů s mladými politiky u příležitosti říjnových sněmovních voleb (všechny je dosud najdete pohromadě v rubrice Volby) a společně s Politologickým klubem FSV UK jsme uspořádali první živou akci, a sice předvolební debatu s mladými politiky o tématech, která jsou pro mladé voliče zásadní.

Na podzim jsme rovněž výrazně navýšili počet našich externích spolupracovníků a v rámci snahy o poskytnutí prostoru širokému spektru názorů a pohledů jsme navázali spolupráci i s řadou mladých politiků a aktivistů. V neposlední řadě došlo k výměně vedení, které dosud tvořili zakladatelé a „duchovní otcové“ našeho projektu, Šimon Rogner a Lukáš Saturka. Novým šéfredaktorem se stal Vojtěch Petrů, zástupkyní šéfredaktora pak Julie Šafová. V širším vedení je doplnili ještě Filip Svoboda a Alexandr Romancov.

Šéfredaktor Vojtěch Petrů na podzim vystoupil také v pořadu Po škole, který připravuje Česká středoškolská unie ve spolupráci s Knihovnou Václava Havla. Mluvil zde mimo jiné o potřeby studentských médií i podobě práce a fungování redakce Studentských listů.

Ne přelomu listopadu a prosince jsme rovněž spustili první crowdfundingovou kampaň od našeho spuštění v roce 2019, kdy čtenáře žádáme o podporu pro další rozvoj  a každodenní provoz naší redakce. Jenom díky vám se nám podařilo již určitou peněžní částku vybrat a naše kampaň dále pokračuje. Dosavadní finanční podpora se v nejbližších měsících na našem médiu projeví: především co se týče grafické a technické stránky webu, tedy změn, které bychom z vlastních prostředků a zdrojů nedokázali zajistit.

Prosíme proto všechny, kterým se líbí naše práce, rádi čtou originální texty našeho autorského týmu a nechtějí, aby témata důležitá pro mladé lidi v mediích zapadla, aby podpořili naši práci prostřednictvím finančního příspěvku. Vaše finanční dary v libovolné výši prosím posílejte na účet 2401503935/2010 a informujte nás o nich na e-mailu info@slisty.czVíce informací naleznete zde. Protože naše redakce funguje na dobrovolné bázi a práci vykonáváme bez nároku na honorář, i malá částka nám pomůže.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..