Vláda v úterý 14. dubna oznámila konkrétní plán pro uvolňování opatření proti nákaze COVID-19. Harmonogram zahrnuje i konkrétní data pro otevírání vzdělávacích institucí. Kdy se budou otevírat jednotlivé typy škol a za jakých podmínek? Pojďme se na plán podrobně podívat.

Ministerstvo školství již v tomto školním roce nechystá obnovení výuky v plném rozsahu. Žáci druhého stupně základních škol a středních škol již v lavicích do prázdnin neusednou. Ze středoškoláků bude výuka umožněna pouze ročníkům připravujícím se na závěrečné zkoušky, a to již od 11. května. Oproti tomu žáci prvního stupně by měli do škol znovu nastoupit až 25. května. Kontroverzní otázkou zůstávají hygienická opatření ve školách. Aktuální podoba plánu počítá s tím, že o povinnosti mít roušku v hodině bude rozhodovat vyučující dle svého uvážení.

Konkrétní harmonogram

20.4.
individuální aktivity studentů VŠ v posledním ročníku v maximálním počtu pěti osob

11.5.
výuka pro maturitní ročníky SŠ
individuální výuka žáků ZUŠ

 25.5.
prezenční výuka žáků 1. stupně ZŠ s doporučením roušek a maximálně patnácti žáky ve třídě
výuka v ZUŠ a DDM v maximálním počtu pěti žáků

červen
realizace maturitních a závěrečných zkoušek
realizace přijímacích zkoušek na SŠ
zahájení konzultací pro žáky ZŠ a SŠ v menších skupinách                                    (zdroj MŠMT)

Premiér Andrej Babiš (ANO) v rozhovoru pro ČT označil toto řešení za „liberální“, neboť dle jeho slov dává prostor pro rozhodnutí o režimu výuky samotným učitelům a ředitelům škol. Rozhodnutí, zda poslat dítě do školy, záleží ve finále také na rodičích. Jako zdůvodnění pro návrat pouze 1. stupně ZŠ uvedl vyšší nároky na počet učeben vzhledem k rozdělení tříd do skupin po patnácti žácích.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..